Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Murat KÜÇÜK / Perakende.org

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Van’da yapımı tamamlanan okul, sağlık ocağı ve taziye evini açmak için İstanbul’dan geniş bir kadro ile Van’a gitti. Başta TPF Başkanı Selamet Aygün olmak üzere Ankara PERDER Başkanı Mustafa Altunbilek, Konya PERDER Başkanı Ali Kaya, Ege PERDER Başkanı Veli Gürler, Batı Karadeniz PERDER Başkanı Şakir Oktay, çeşitli bölge temsilcileri ve Çekmeköy Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Kaya da açılışta yer aldı.

Heyetin ilk durağı yeni açılan Van PERDER binası oldu. Van Valisi Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen açılışta Vali, kurumun işleyiş şekli ve gelecekteki planlarıyla ilgili Selamet Aygün ve Van PERDER Başkanı Sıddık Tatar’dan bilgi aldı. Vali Karaloğlu derneğin hayırlara vesile olmasını ve Van’ın ticaretine katkılı olmasını diledi.

Heyetin bir sonraki durağı ise depremde en çok zarar gören Van’a 90 kilometre uzaklıkta yer alan Erciş oldu. Erciş’in Gözütok köyüne giden heyet burada Vali Yardımcısı Zafer Coşkun’un da katılımıyla iki derslik okulun açılışını gerçekleştirdi.

Törende Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kaya’da yer aldı. Kürsüye çıkan Kaya, “Depremden sonra kendimize 3 tane kardeş köy seçtik bunlardan birisi de Gözütok köyüydü. PERDER ile ortak yürüttüğümüz çalışma sonrası böyle bir okulun yapılmasına vesile olduk. Şu an bunun heyecanını yaşıyorum ve Erciş’e, Gözütok köyüne hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okulun açılışının ardından kalabalık heyet sağlık ocağı ve taziye evinin açılacağı Taşlıçayır köyüne geçti. Burada yoğun ilgiyle karşılanan TPF ve beraberindeki heyet, köydeki açılışları gerçekleştirdi. Başkan Selamet Aygün, muhtardan bilgi aldıktan sonra çocuklarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Selamet Aygün: Merhem olabiliyorsak ne mutlu
Perakende.org’a özel açıklamalarda bulunan TPF Başkanı Selamet Aygün, “Bugün hayatımın en mutlu günlerinden bir tanesiydi. Biz federasyon olarak bir karar almıştık. Van, Erciş, Gözütok köyüne bir ilköğretim okulu, Taşlıçayır köyüne de bir taziye evi ve sağlık ocağı yapacaktık. Bu çalışmaların bölge halkına hizmet verecek bir çalışma olmasını istiyorduk. Süreci başından beri takip ettik ve nihai hale gelince de gelip burada açılışları gerçekleştirdik. Açılış sırasında okulda ki o pırıl pırıl çocukları gördüğümde ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi anladım. Diğer sağlık ocağı ve bölge halkının yoğun şekilde kullandığı taziye evi de bölge için çok önemli ihtiyaçlar. Federasyonumuz halkımızın bir yarasına merhem olabiliyorsa ne mutlu bize” dedi.

Van’da perakendenin direksiyonuna yereller geçti
Van PERDER Başkanı Sıddık Tatar, TPF’nin bir halkası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken bölgede yaşanan bazı sıkıntılara da dikkat çekti. Tatar, “Bölge için yerel marketler çok önemli, bunu depremde daha iyi gördük. Bütün ismi büyük mağazalar depremden sonra çekti gitti, burada sadece bizler kaldık. Halkımızın tüm ihtiyaçlarını ücretsiz karşıladık çünkü biz buraların değeriyiz. Biz bunları yapmak zorunda hissederken onlar bırakıp gittiler” dedi.

Tatar, konuşmasının devamında bölgeye yapılan okul, sağlık ocağı ve taziye evi ile ilgili olarak “Halkın büyük bir ihtiyacı karşılandı. Bölge için okul çok önemli, kışın okul olmayınca öğrencilerimiz başka köylere gitmek zorunda kalıyor. Öğrencilerimizi bu dertten kurtardığımız için çok mutluyuz. Sağlık ocağı da en az okul kadar önemli. Benim dikkat çekmek istediğim ise taziye evi. Bölgeye özel ve çok önemli bir ihtiyaç, bunların hepsini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bölgeye olan yardımlarımız her zaman devam edecek.

   
11.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 530 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13392 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13404 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss