Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
2013 yılında yurt içinde agresif bir büyüme planlarının olmadığını söyleyen Desa’nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Burak Çelet, “Önümüzdeki yıl, 10 yeni mağaza açılışı hedefliyoruz. ‘Ne alırsan al 29 TL’ ürünleri satmadığımız için büyürken daha dikkatli davranmamız gerekiyor” dedi. Her pazarda, her ana caddede mağaza açmayı marka konumlandırması açısından doğru bulmadıklarını ifade eden Çelet, “Yeni mağazalarımızı bizim için doğru olan lokasyonlarda açacağız” diye konuştu.

Turquality’den destek
Desa’nın bugün 90 mağazaya sahip, hem üretici hem perakendeci bir deri firması olduğunu belirten Çelet, “Turquality kapsamında ikinci 5 yıllık desteği aldık. Deri sektörünü Turquality’de temsil eden tek firmayız” dedi.

Destek kapsamındaki ilk 5 yılda önemli düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Çelet, şöyle devam etti: “Turquality kapsamına girdikten sonra logomuzu değiştirdik, markanın birçok ana unsurunu ve DNA’sını elden geçirdik. Mağaza konseptlerimiz ve ürün gamımız tekrar düzenlendi. İnsan kaynakları ve tasarım ekibi yenilendi. Uluslararası tasarımcılardan destek almaya başladık. Londra ofisimizi bir tasarım ofisi haline getirdik. Deri ürünlerine tekstil ürünlerini entegre ettik. Ofisimizi daha sonra İstanbul’a taşıdık. Önemli tasarımcılarla çok iyi bir ekip kurduk.”

En önemli noktalardan birisinin Turquality’nin tasarım desteği vermesi olduğunu söyleyen Çelet, “Tasarım desteği aldığınız taktirde maliyetin yüzde 50’ye yakın kısmını program ya da devlet karşılıyor. Keza reklam, kira giderleri gibi... Bunlar çok önemli yatırımlar” dedi.

“Doğu Avrupa kuzu derisi kullandık”
İnovasyona ağırlık verdiklerini belirten Burak Çelet, şunları söyledi: “Ar-ge yatırımlarını önemsiyoruz. Kaliteli de olsa deri, türü ve yapısına göre su alabilir. Mesela biz de bir ürünümüzde Doğu Avrupa’dan kuzu derisi kullandık. Ürünün iç kısmına su geçirmeyen astar koyduk. Ürün ters çevrildiğinde de kullanılabiliyor. Tersini de düzü kadar güzel tasarladık bu ürünü.”

2 bin çalışanı var
Bu yıl Desa’nın 40’ıncı yılını kutladıklarını söyleyen Burak Çelet, “2 bin çalışanı ve 110 milyon dolar civarında cirosuyla Desa, Türkiye’nin önemli bir perakendecisi. Desa’nın aynı zamanda Samsonite markasıyla da ortaklığı bulunuyor. Türkiye, Samsonite’ın dünyada örnek gösterdiği bir pazar” dedi.

“Londra, markamız için en doğru lokasyon”
Tesislerinde özel bir showroom alanları inşa ettiklerini belirten Burak Çelet, “Bu showroom’ların birinde mevcut sezon, diğerinde ise gelecek sezon ürünleri sergileniyor. Bir başka showroom’da da
outlet konseptimiz bulunuyor. Görsel düzenleme ve tasarım ekibimiz bu alanlarda gerçek mağazadaymış gibi ortak çalışma imkanı buldu. Perakendenin tüm ana fonksiyonlarını bu alanlarda uygulama imkanı bulduk” dedi.

Desa’nın Londra’da iki mağazasının bulunduğunu söyleyen Çelet, “Yurt dışında mağaza açmış olmak için mağaza açmak istemedik. Hakkını vermek için Londra’da mağaza açtık. Çünkü Londra, markamızı doğru bir şekilde test etmek için en doğru lokasyondu” diye konuştu.

Kaynak: Eylem Türk / Milliyet

   
12.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 693 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13180 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13192 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2948 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6948 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss