Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Avrupa'daki ekonomik kriz nedeniyle zor günler yaşayan İtalyan perakendeciler rotayı Avrupa'nın perakende yıldızı Türkiye'ye çevirdi. Kendi ülkelerinde çok meşhur olmalarına rağmen 'Made in Italy' logosunu yeni yeni yurt dışına açmaya başlayan İtalyanlar, Türkiye'de master franchise ve distribütör avına çıktı.


Fratelli Rossetti'den Ermanno Scervino'ya, Bagatt'tan Bottega Verde ve Thun'a kadar çok sayıda lüks İtalyan marka, özellikle İstanbul'da mağazalar açarak buradan çevre ülkelere girmeyi planlıyor.

Sıraya girdiler
Gelişen ekonomisi ve lüks tüketimin artmasıyla birlikte Türkiye, son yıllarda Avrupa'nın yatırım için en cazip ülkesi oldu. Pazara son giren Moncler'in ardından Fratelli Rossetti, Ermanno Scervino, Bagatt, Bottega Verde ve Thun'un Türkiye'ye girmesine İtalyan KB Retail ile işbirliği yaparak aracılık eden Tescilli Markalar Derneği (TMD) kurucu Başkanı Selçuk Güzenge, "İtalyan markalar kendi ülkelerinde çok meşhur olmalarına rağmen, 'Made In Italy' logosuyla yeni yeni dışarıya açılmaya başlıyor. Bunun nedeni de Avrupa'daki ekonomik kriz. Dışarıya müşteri bulmak için çıkan dev İtalyan markaları Türkiye'yi de bir basamak olarak kullanıyor" dedi.

İtalyan markalar Türkiye'de görüşmelere başladı. Türk yatırımcılardan da büyük ilgi gören bu markalar, master franchise ve distribütör adaylarında büyük sermaye ve deneyim arıyor. Son yıllarda Türkiye'de ayakkabı, çanta ve aksesuar satışlarında patlama var. Bu kategorilerde faaliyet gösteren Fratelli Rossetti, Bagatt ve Thun'a olan ilginin yüksek olduğu belirtiliyor. Ayrıca tasarım markası Ermanna Scervino da yoğun talep gören firmalar arasında.

İtalya'nın en köklü markaları
Ermanno Scervino: Kadın, erkek ve çocuk giyimde İtalya'nın önde gelen Floransalı lüks tasarım markası, dünya çapında büyük bir başarı gösteriyor. Şirket, 200'ün üzerinde mağazaya sahip.
Fratelli Rossetti: Dünya çapında tanınan İtalyan lüks ayakkabı markası.
Thun: Değişik konseptli ev ve hediyelik eşya satışı yapan Thun, önemli bir müşteri kitlesine sahip.
Bagatt: Milano başta olmak üzere zincir mağazalarıyla tüm dünyaya açılan, ayakkabı, çanta ve aksesuar markası.
Bottega Verde: Bir kozmetik markası. 7 milyondan fazla kullanıcıyla dünya genelinde 320 mağazaya sahip.

ABD'li Broks Brother da geliyor
Amerikan devlet adamlarının tercih ettiği yakası düğmeli gömleği ilk uygulayan dünyaca ünlü Amerikan markası Brooks Brother da Türkiye'ye giriyor. Aynı zamanda takım elbiseleri ve spor kıyafetleri de oldukça beğenilen marka, Türkiye'de distribütör arıyor.

Türkiye'ye gelen İtalyan markalar arasında bulunan Prada, Miu Miu, Armani, Fendi, Paul Shark, Patrizia Pepe, Loro Piana gibi firmaların pazardan oldukça memnun olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Özge Yavuz / Sabah

   
16.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 715 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13360 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13372 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6963 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss