Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Şölen, yatırımlarına ve üretimine hız kesmeden devam ediyor. 4’ü Gaziantep’te, 1’i İstanbul’da olmak üzere 5 tesisinde ürettiği ürünleri tüketicilerle buluşturan Şölen, teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına büyük önem veriyor. Biscolata ve Ozmo markalarının üretim hatlarını basın mensupları ile birlikte gezen Şölen CEO’su Elif Çoban; yenilikçi ürünlerin önemli bir bölümünün üretildiği Silivri tesislerinde firmanın son dönemdeki çalışmaları, yatırımları ve Silivri tesisindeki üretim süreçleri ile ilgili bilgiler verirken sektörün durumu ve yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“3 yılda 2.5 kat büyüdük”
2011’de 420 milyon TL ciro elde eden ve 2012’yi 600 milyon TL ciroyla kapatmayı hedefleyen Şölen, bu yıl Gaziantep ve Silivri’deki tesisler için 75 milyon 600 bin TL’lik ek yatırım gerçekleştirdi. Elif Çoban, Silivri fabrikasının Gaziantep’ten çıkan Şölen markasının gelecek vizyonunun en iyi göstergelerinden biri olarak 2009 yılında toplam 100 milyon dolarlık yatırımla, Avrupa’nın en son teknolojileri kullanılarak oluşturulduğunu söyledi. Çoban, “Burada çikolatalı unlu mamul üretiminde çok iddialı bir işe giriştik. Nitekim bu fabrikadan çıkan ilk marka olan Biscolata ile peşinden gelen Ozmo ile kendi segmentlerinin lideri olan iki şampiyon marka çıkardık” dedi.

“Entegre tesiste gelişmiş otomasyon sistemi kullanılıyor”
Silivri’deki üretime 2009 yılında Biscolata Starz ürünü ile başladıklarını söyleyen Çoban, 2012 yılında hat sayısının 10’a yükseldiğini belirterek; tesisin benzerlerinden ayrılan en önemli özelliğinin tüm süreçlerde çok gelişmiş bir otomasyon sisteminin kullanılması olduğunu vurguladı. Elif Çoban şöyle devam etti: “Otomasyon sisteminin önemli getirisi tüketicinin karşısına doğru ve erişilebilir fiyatla çıkmak ve en kaliteli ürünü sunmak.  Pazardaki hızlı, sağlıklı büyümemizin ve yaygınlığımızın arkasındaki önemli unsurlardan biri de bu. Böylece müşteri memnuniyetimizi de artırıyoruz. Otomasyon sisteminin en önemli unsurlarından biri de 14 milyon TL’lik yatırımla oluşturduğumuz ve Türkiye’de bir elin parmağını geçmeyen sayıdaki akıllı depo yönetimimiz. Bu depo sektörün gereksinimlerini ve standartlarını eksiksiz olarak karşılıyor. Ürünlerin depoya girişinden çıkışına kadar bütün hareketlerinin rahatlıkla görüntülenmesini sağlarken verdiği raporlarla da depo yönetimine olumlu katkılar sağlıyor. Böylece alanın verimli kullanımını ve maliyet optimizasyonunu sağlıyoruz.”

Gaziantep’te inşaat başlıyor, ilk ürün 2013 Ağustos’ta çıkacak
İstanbul’daki üretim planlandığı gibi devam ederken Gaziantep’teki yatırım ve çalışmaların da hızla sürdüğünü belirten Elif Çoban, “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 85 bin metrekarelik alana kurulacak ve toplamda 100 milyon TL’ye mal olacak yeni tesisin yatırımını başlattık. Gaziantep’te bulunan mevcut dört tesisin taşınacağı fabrika bir yıl içerisinde tamamlanacak, şu anda inşaat aşaması devam ediyor. Yeni teknoloji ve yatırımlarla güçlendirilecek olan Gaziantep fabrikasında önemli bir kapasite artışı da sağlanacak’’ dedi.

Bu yeni entegre tesisin Şölen’in sektördeki iddiasını ve gelecek hedeflerini en iyi şekilde yansıttığını söyleyen Çoban, gıda güvenliği için de 50 milyon TL yatırım yaptıklarını ve bu yatırımı 20 yıl sonrasına hazır olma misyonu ile şekillendirdiklerini ifade etti. Çoban, “Gıda güvenliği konusuna büyük önem veriyoruz. Hem Gaziantep’te hem de Silivri’de gıda güvenliğinde öncü tesislerimizle büyüyoruz” dedi.

“İkramlık çikolatada payımız yüzde 29’a çıktı”
Çikolata sektörünün genelinde olduğu gibi Şölen’in de bayram dönemlerini son derece hareketli geçirdiğini belirten Elif Çoban, son yıllarda bayramların yaz aylarına rastlamasının kendileri için önemli bir fırsat yarattığını açıkladı. Elif Çoban, “Bilindiği gibi, bayramlar son yıllarda çikolata satışlarının görece daha düşük olduğu yaz aylarına denk geliyor, bu da 12 ay yüksek satış performansı için elimizi kuvvetlendirdi” dedi. Şölen’in satışlarının her yıl ortalama yüzde 20’nin üzerinde arttığını, son Ramazan Bayramı’nda ikramlık çikolatada pazar paylarını yüzde 25’ten yüzde 29’a; henüz yeni adım attıkları ikramlık şekerde ise pazar paylarını yüzde 8’den yüzde 9’a çıkardıklarını açıklayan Elif Çoban, ikramlık çikolatada Octavia ve Milango başta olmak üzere, Diamond, Matmazel ve Tual markaları ile pazarda oldukça kuvvetli olduklarını söyledi. 

   
18.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 714 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13356 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13368 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss