Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Uğur TATLI

Bitkisel köfte, bitkisel döner, bitkisel sote… Bunlar kulağımıza yeni çalınan kelimeler. Bitkiyle köftenin birlikteliği nasıl oluyor?
Bitkisel kelimesi öncelikle sebzeleri çağrıştırıyor olsa da aslında Veggy ürünleri bitkisel proteinler ile hazırlanan ve et hissi veren ürünler. Besin değerleri açısından etle benzerlikleri var. Protein oranları etten yüksek; bitkisel kaynaklı beslenenlerde eksikliği görüldüğü iddia edilen demir ve B12 vitaminini yüksek oranlarda ihtiva ediyor. Ürünler, bitkisel protein içeriyor ve hayvansal madde, koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan hazırlanıyor.

Veggy’nin diğer dondurulmuş ürünlerden ayrıldığı noktalar neler? Üretimde ne tür farklılıklar gerçekleştiriyorsunuz?
Veggy ürünlerini çiğ ve dondurulmuş olarak değil, “pişmiş hazır yemek” olarak tüketiciye sunuyoruz. İçerisinde koruyucu olmamasına rağmen, üretim tekniği sayesinde +4 derecede 6 ay raf ömrünü koruyor.

“Ete alternatif arayan herkes Veggy’yi tüketebilir”

Peki, hangi tip tüketici profiline hitap ediyorsunuz? Bir tüketici Veggy’yi neden tercih etmeli?
Veggy’i öncelikle vegan (hayvansal hiçbir ürün yemeyen ve giymeyen) ve vejetaryenleri düşünerek hazırladık. Ama sadece hayvansal gıdalardan sakınanlar değil, bazı öğünlerinde et yemek istemeyenler, ete alternatif arayanlar da Veggy ürünlerini zevkle yiyebilir. Ürünlerimizi hazırlarken herkesin damak tadına uygun olmasına özen gösterdik, çünkü biliyoruz ki çoğu vejetaryen, vejetaryen olmayan aileleri ile yaşıyor. Bununla beraber ürünlerimiz sadece zeytinyağı içerdiğinden kolesterol problemi olanlar için de ideal.

Ürün çeşitliliğinizden de bahseder misiniz?
Şu an itibarıyla; bitkisel şnitzel, bitkisel köfte, bitkisel döner ve bitkisel sote olmak üzere toplam 4 çeşit ürünümüz bulunuyor.

Veggy, vejetaryenlerde eksikliği görülen B12 vitamini açısından da alternatif bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu eksikliği hangi besinlerle gideriyorsunuz?
Ürünlerimizde, yalnızca Amerika’da üretilen özel bir maya kullanıyoruz. Bu maya hem B12, hem de diğer B vitaminleri açısından çok zengin.

Bu tip özellikli ürünler, tüketiciler nezdinde genelde “pahalı” olarak nitelendirilir. Fiyat konumlandırmasını nasıl yaptınız?
Ürünlerimizi çok kaliteli ve dolayısıyla pahalı olan özel malzemeler ile hazırlıyoruz. Ana malzemelerinden biri Tofu. Tofu soyadan imal edilen ama peynire benzer bir yöntemle yapıldığından oldukça pahalı olan bir hammadde. Diğer ana malzemelerimiz ise Amerika ve Avrupa’dan ithal hammaddeler. Haliyle reçete maliyetlerimiz çok yüksek ama bunu tüketiciye minimumda yansıtmaya gayret gösteriyoruz.

Hedefte yurt dışı var

Veggy’ye hangi satış kanallarından ulaşılabilir? Hangi marketlerde varsınız?
Hedef kitlemize uygun satış noktalarımızı belirleme aşamasındayız. Başlangıç olarak İstanbul’da bazı gurme marketlerde satışa başladık. 

Veggy, kısa ve uzun vadede neler hedefliyor?
Kısa vadede öncelikli hedefimiz Türkiye’de “bitkisel et alternatifi ürünler” pazarını yaratmak. Bunu yaparken ürün çeşitliliğimizi de artırmayı planlıyoruz. Reçetelerini hazırlamış olduğumuz sosis, burger köftesi ve dilimli ürünlerimizi kısa vadede tüketiciye sunmayı arzu ediyoruz. Uzun vadede ise, ürünlerimizi sadece organik hammaddeler ile hazırlayıp yurt dışında halihazırda var olan bu pazarda yer almayı hedefliyoruz.

Bu röportaj Market dergisinden alınmıştır.

   
18.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 688 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13391 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13403 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss