Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Son yıllarda ihracatta ivme kazanan makarna sektörü 2011 yılında 400 bin ton ihracatla son yılların rekorunu kırdı. 2012 yılı hedefi 500 bin ton olan ve 142 ülkeye ihracat gerçekleştiren sektörün geliri 1 milyar TL’yi aşıyor. Sektörün önde gelen üreticilerinden Mersin merkezli Arbella Makarna’nın Dış Ticaret Müdürü Gülçin Arslan Hazar, sektör olarak her yıl artan bir ivmeyle büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Arslan Hazar, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Türk makarna sektörü 2010 yılında 295 bin ton, 2011 yılında 400 bin ton makarna ihracatı gerçekleştirdi. 2012 yılı performansına baktığımızda sektörün hedefi olan 500 bin tonu rahatlıkla yakalayacağını görüyoruz. Türkiye’deki tüm makarna fabrikaları makarna üretimi için ihtiyaç duyulan irmiği de üretiyor. Bu durum Türk üreticilerine standardizasyon ve yüksek kalite avantajı sağlıyor. Makarna sektörü ithal girdisi en az, döviz girdisi ve katma değeri en yüksek sektörlerden. Makarna sektörü gelişme kaydederken, beraberinde nakliye, ambalaj ve buğday tedarikçileri gibi sektör ve kişilere de ivme kazandırıyor, istihdama katkı sunuyor.”

Sektör olarak 10 binlerce konteynır makarnayı dünyanın dört bir tarafında bulunan tüketicilerine ulaştırdıklarını ifade eden Dış Ticaret Müdürü, hedeflerinin önümüzdeki 10 yıl içinde dünyada makarnada en çok bilinen markalardan biri olmak olduğunu söyledi.

2011 yılında yaptığı yatırımla yıllık 120 bin ton olan irmik üretim kapasitesini 180 bin tona,84 bin ton olan makarna üretim kapasitesini 160 bin tona çıkaran Arbella’nın, üretim ve ihracat potansiyeli açısından dünyadaki ilk 10 büyük şirket içinde yer aldığını söyleyen Arslan Hazar, Arbella markasının dünya ülkelerinin tamamına yakınında tescil edildiği bilgisini verdi.

Tüketici ile buluştukları 2007 yılında 15 ülkeye 17 bin ton makarna ihraç ederken bugün yüzden fazla ülkeye 55 bin ton makarna ihraç etmekte olduklarının altını çizen Arslan Hazar, “1 yılda 200 milyon paket makarna satarak rekor kırdık. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında bilinirliği ve talep edilirliğimizi artırmaya yönelik pazarlama ve reklam çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz yüzde 30 büyümek” dedi.

   
30.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 618 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13391 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13403 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss