Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Peynir üretiminde insan sağlığı ile oynandığı haberleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık, tüm Türkiye’de ‘peynir denetim’ atağına geçti. Her ilden alınan peynirler analize gönderilirken, numune alınan peynir çeşidinin 160’ı geçtiği belirtiliyor.

Analizler için yurt dışından makine de sipariş edildi. Söz konusu makine ile peynirde kullanılan hayvansal yağın niteliği de görülebilecek. Böylece hangi peynirde iç yağ kullanıldığı, hangisinde sütün yağı olarak tereyağı oluştuğu net bir şekilde belirlenecek. Şu anda birçok denetimde, iç yağı da, tereyağı da hayvansal yağ niteliğinde olarak görülüyor, ancak detayına inilemiyor.

Peynirdeki iç yağı tespit edilemiyordu
Geçen günlerde basına yansıyan haberlerde, maliyeti düşürmek isteyen bazı şirketlerin arapsabunu yapımında kullanılan iç yağı peynire katmaya başladığı ifade edilmişti. Peynirin maliyetini kilo başına 3-4 lira indiren ancak kalp ve damar hastalıklarına yol açan ve obeziteye neden olan iç yağın peynire karışması ile birlikte kilosunun 50 kuruştan 2.5 liraya kadar yükseldiği de haberlere yansımıştı. Söz konusu hileyi anlatan Muratbey’in Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, iç yağını kimsenin tespit edemediğini belirtmişti.

Bakanlık da tüm illere ‘peynir denetimi’ talimatı verdi. Edinilen bilgiye göre, tüm Türkiye’de denetim elemanları numune topluyor. Analizler içinse, yurtdışından makine siparişi verildi. Denetimler sonucunda iç yağ kullanan marka ve firmaların da belirlenmesi öngörülüyor. Firmaların isimlerinin açıklanması konusunda ise karar bakanlığın olacak. Yetkililer, “Risk değerlendirme birimimiz sürekli olarak yeni analiz gruplarını belirliyor” diye konuştu.

Türkiye’de 2011 yılında 518 bin 850 ton peynir üretildi.

Kaynak: Radikal

   
01.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 707 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13272 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13284 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss