Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Dördü New York, biri New Jersey'de olmak üzere kasırganın etkisi altında beş şubesi bulunan Baklavacı Güllüoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “Şubeler kapalı. Aksi gibi onlardan sorumlu müdürümüz de Türkiye'deydi ve dönemedi. Günlük kaybı 10 bin dolar olarak öngörüyoruz.7-8 günde 80 bin dolara yakın bir kayıp olabilir” dedi.

Kasırga toplam 50 kişinin istihdam edildiği mağazaların fiziki yapısına zarar vermediği için maddi zarardan bahsedilemeyeceğini ve bu yönde endişesi olmadığını anlatan Güllüoğlu, “New York'a daha yeni gemiyle bir konteyner dolusu baklava gönderdik. Yaklaşık 3 bin tepsi yapıyor. Kasırga nedeniyle geminin limana ulaşması gecikecek. Sürekli geminin durumunu takip ediyorum. Asıl endişem, hayat normale dönmeye başlarsa ve gemi gecikirse dükkanlar boş kalacak. Ancak sorun çıkmayacağı söyleniyor” diye konuştu.

Noel siparişleri kaçtı
New York Manhattan Adası'nın prestijli bölgesi Soho'da bir mağazası bulunan Stepevi Halı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şengör de toplam 10 günlük bir süre kapalı kalmış olacaklarını ve kayıplarının 150 bin dolara ulaşacağını belirtti. Soho'nun A, B ve C diye üç bölüme ayrıldığını söyleyen Şengör, “Mağazamız C'deydi. A için zaten boşaltma emri verilmişti. Ancak taşkın suları A'nın yanı sıra B'ye de ulaşmış. Bizim mağazanın da iki blok ötesine gelmiş. Mağazada herhangi bir zarar yok” dedi.

Kendileri açısından asıl kaybın ABD'de perakende satışlar için kritik önem taşıyan Noel öncesi hediye halı siparişlerinin alındığı bir dönemde kasırganın vurması olduğunu kaydeden Şengör, “150 bin dolarlık rakama kesilen siparişleri de dahil ediyoruz” dedi. Beş kişinin çalıştığı mağazaya Türkiye'den halıları sipariş üzerine gönderdiklerini belirten Şengör, “Çalışanlardan evden çalışarak sipariş toplamalarını istedik ama elektrikler de kesik olduğu için zorlanıyorlar. İnternet imkanı olan kafelere gidiyorlar” şeklinde konuştu.

Siparişleri yolda kaldı
New Jersey ve Manhattan'da olmak üzere kentte 2 mağaza ve bir deposu bulunan Lazzoni'nin Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kababulut, “Şanslıyız, şükrediyoruz. Mağaza ve depomuzu su basmadı. Mobilyada başınıza gelebilecek en kötü şey sudur” dedi.

Kababulut, asıl kaybın mağazaların kapalı kalmasından ve sevkiyatın gecikmesinden kaynaklandığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Önceki gün iki mağazamızı da kapattık. Elektrik kesik olduğu için hayat bitti zaten. Sanıyorum hafta sonuna kadar kapalı kalacağız. 200 bin dolarlık ürün taşıyan bir konteynır ürün açıkta bekliyor. Gemi limana yanaşamıyor. Tüm siparişler gecikti. Zaten gelse de monte edemeyeceğiz bir süre. Toplam kaybımız 500 bin doları bulacak.”

“Zaman yoktu”
New York Chelsea'deki mağazalarının pazar gününden beri kapalı olduğunu belirten Efor Giyim Marka Yöneticisi Ayşegül Hatipoğlu, “Mağazada bir şey yok ama depomuzu su bastı. Bir an önce hem mağaza hem de depoyu boşaltmamız istendiği için ürünleri çıkarak zaman bulamadık” dedi. Pazara kadar mağazanın kapalı kalacağını kaydeden Hatipoğlu, “Depomuzda 20 bin dolarlık zarar var. Satış kaybı da 50 bin dolardan az olmayacak. Toparlanma süresinde de büyük zarar yaşayacağız” diye konuştu.

Mavi taşınıyor
New York'ta bulunan Türk markalarından Mavi'nin Pazarlama Müdürü Serpil Berkan, kentteki mağazalarının birkaç hafta önce kapandığını açıkladı. Berkan, “Bulunduğumuz bina el değiştirdiği için böyle bir karar alındı. Yeni bir yere taşınma aşamasında olduğumuz için kasırgadan etkilenmedik” dedi.

Kentte, Antony Todd mağazasının içindeki corner'da faaliyet gösteren Caroline Koç'un ortağı olduğu Haremlique markasından da Sandy'den zarar görülmediği açıklaması geldi.

Kaynak: Seçkin Ürey - Menekşe Ataselim / Habertürk

   
01.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 675 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13356 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13368 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss