Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
İngiliz süpermarket zinciri Tesco’nun Türkiye’deki iştiraki Tesco Kipa, gıda perakendecisi Uyum Gıda’nın çoğunluk hissesini satın almak için ön görüşmelere başladı. Şirket açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptı. Açıklamanın ardından Uyum Gıda hisseleri günü yüzde 6.23 artışla 3.41 liradan tamamladı.

Tesco, Türkiye pazarına 2003 yılında Kipa’yı satın alarak girmişti. Türkiye’deki toplam mağaza sayısı 174 olan Tesco Kipa, 2013 yılına kadar 70 mağaza daha açmak istediğini duyurmuştu. İstanbul ve çevresinde 11 mağazası bulunan firma bu sayıyı artırmayı hedefliyordu ancak yer bulmakta zorlanıyordu. 2011’de hisselerinin yüzde 30’u halka arz edilen Uyum Gıda’nın ise 55’in üzerinde mağazası bulunuyor.

Ön görüşme başladı
Tesco Kipa’dan KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Merkezi, Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat 4 Beylikdüzü / İstanbul adresinde bulunan, Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (Uyum Gıda) çoğunluk hisselerine sahip hissedarlar ile hisselerin, şirketimize satış yoluyla devir edilmesine yönelik ön görüşmelere başlanmıştır. Söz konusu durumun anlaşmayla sonuçlanıp sonuçlanmadığına yönelik gelişmeler kamuya duyurulacaktır.”

Kaynak: Hürriyet

   
07.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 650 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13392 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13404 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss