Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Fulya B. ÖZTÜRK

MAPIC, uluslararası perakende ve gayrimenkul firmaları arasında network oluşturma ve ilişki kurma konusunda çok önemli bir organizasyon. MAPIC’in sektöre katkılarını sizden dinleyebilir miyiz?
Dünyanın en önemli gayrimenkul ve perakende fuarı olan MAPIC’de marka ve projelerini tanıtan pek çok firma yer alıyor. MAPIC bu firmalara uluslararası arenada, Türkiye’deki başarılı projelerin tanıtımı ve buradaki potansiyelin gösterilmesi için bulunmaz bir fırsat yaratıyor. Ayrıca dünyadaki trendlerini takip etmek, Türkiye'deki projelere de yansıyor. Perakende açısından ise franchise vermek isteyen ve uluslararası arenada yer almak isteyen markalar MAPIC Fuarı’nın en önemli ziyaretçileri. Son yıllarda perakendecilerin de stantlarıyla kendilerini tanıttığını görüyoruz. MAPIC Fuarı’nın yanı sıra firmaların kendi tanıtımlarını gerçekleştirmeleri için de birçok fırsat sunuluyor. 7 dakikalık firma tanıtımı olan “Speedmatching", ‘‘powermeeting’’, konferans oturumları, katılımcı oturumları ile uluslararası arenada kendini tanıtmak isteyen firmalara olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra yaptığınız projelerle “MAPIC Ödülleri”ne başvurabiliyorsunuz.  Ayrıca MAPIC'e kayıt olduktan sonra size katılan tüm firmaların datası sunuluyor. Görüşmek istediğiniz tüm firmaların iletişim bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede firmalar, MAPIC'e gelmeden önce tüm randevularını set etmiş oluyor. Bütün bu olanaklar ile de MAPIC, gayrimenkul ve perakende sektörü için oldukça güçlü bir network ağı oluşturuyor.

Peki, organizasyonun Türkiye açısından önemi nedir?
MAPIC gibi dünyaca tanınmış fuarlara katılmak, Türkiye'nin sesini uluslararası arenada daha da çok duyuruyor. Araştırma şirketlerinin raporlarında Türkiye potansiyel ülke olarak ilk sıralarda yer alıyor.  Yabancı yatırımcılar için Türkiye bu kadar cazipken, bu fuarlarda yer almamak doğru olmaz. Projelerimizi sergilemek ve kendimizi tanıtmak için MAPIC Fuarı inanılmaz bir fırsat.

Perakendenin devleri MAPIC’te

MAPIC’in Türk firmalarına katılımını nasıl değerlendiriyorsunuz? Katılım, geçen yıla göre nasıl?
Türk firmaları her geçen yıl MAPIC Fuarı’nın önemini daha iyi anlıyor ve önceki yıllara oranla Türk katılımcı firmalarında ciddi bir artış gözlemliyoruz. Tabii Türkiye'deki yatırımların artması, perakendecilerin yurt dışına açılmaları bizim bu fuarlarda daha çok yer almamızı sağlıyor. Bu yüzden de MAPIC Fuarı’nın uluslararası arenadaki önemini fark ederek her yıl ilgi ve orada yer alma isteği daha da artıyor. Geçen yıl bir önceki yıla göre katılım sayısı yüzde 80 artmıştı. Bu yılda geçen seneden fazla bir katılım olacağını öngörüyoruz. MAPIC’e bu yıl, IMS Proje Yönetim, Öncüoğlu Mimarlık, Rönesans, Saf Gayrimenkul, Varyap-Gap ortak girişimi stantla katılım gösterirken, Alterra, Aydınlı, Beeline, Bemes, Boytorun, Boyut Mimarlık, Collezione, Colins, DeFacto, Dry Center, Entegre Proje Yönetim, Fiba Grup, Fyp, Hergüner Avukatlık, İpekyol, İş Gyo, Kavuklar, Koton, LCW, Little Big, Mavi, Metro Grup, Penti, Proplan, SMYK, Süvari, Teknosa, Toyzshop, TSKB Gayrimenkul Değerleme, Turkmall, Üçge, Vastned, Via Gayrimenkul, Zorlu gibi önemli firmalar ise ziyaretçi olarak katılım gösterecek. Bu yıl Türkiye ‘den daha çok perakendeci katılımı olacağını tahmin ediyoruz.

Organizasyonun bu yılki içeriği hakkında bilgi verir misiniz?
Her geçen yıl MAPIC Fuarı'nda Türkiye'nin rolü daha da artıyor. MAPIC ana programında Türkiye için bir oturum ayrıldı.  AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) ve AYD’nin (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği) birlikte organize ettiği bu oturumda “Deloitte Tüketim Endüstri” global liderimiz Antoine de Riedmatten'in moderatörlüğünde, Carrefour Grup AVM Direktörü Denis Mercier konuşmacı olarak yer alacak. “Yatırımcı ve perakendeci gözüyle Türkiye’nin bugünkü konumu” konusu tartışılacak. Her yıl düzenlenen “MAPIC Özel Ödülleri”nde bu yıl Türk firmaları da yarışacak ve bu yıl ödül jürisinde Türkiye de temsil edilecek. MAPIC Özel Ödül Jürisi’nde Türkiye temsilciliğini Öncüoğlu Mimarlık Genel Müdürü Enis Öncüoğlu üstlenecek. Bu yıl MAPIC'in düzenlediği tanıtım sunumlarında Akiş-Saf Gayrimenkul, Öncüoğlu Mimarlık ve Varyap-Gap Ortak Girişimi sunumlar yaparak, kendi firmalarını uluslararası platformda tanıtacak. Ayrıca bu yıl gelen katılımcının yurt dışı bağlantılar yapabilmesi için uluslararası dernekler ile görüşerek Türk firmaları ile randevuların alınması konusunda ayrıca özel bir çalışma yürütülecek.

Rus pazarı tanıtılacak

Sizce bu yıl en dikkat çekici başlıklar neler olacak?
Bu yıl MAPIC’in onur ülkesi Rusya olduğu için Rusya pazarının avantajları ve riskleri konuşulacak. Ayrıca, çocuk giyim sektörü, e-ticaret ve havaalanları, tren istasyonları, otobüs garlarında yer alan perakende satış mağazaları MAPIC’te bu yıl öne çıkan başlıklar arasında yer alacak.

Türk firmalarına sunduğunuz hizmetler hakkında da bilgi alabilir miyiz?
Alkaş Fuarcılık olarak, Türkiye temsilciliğini yürüttüğümüz MAPIC Fuarı'nda, Türkiye'deki yatırımcı ve perakendecilerin bu platformda kendilerini daha iyi tanıtabilmeleri için fırsatları iletmek en önemli işimiz. MAPIC, 17 yıldır devam eden bir fuar. Türkiye ise son 5 yılda daha aktif olarak bu fuarda yer alıyor. Türk firmaları, bu fuarlara katıldıkça, aslında dünya pazarındaki oyuncuları tanıyor ve ciddi bir network sağlıyor. Alkaş olarak amacımız, Türk firmalarının bu network'e dâhil olması için gerekli ortamı sağlamak, bilgileri firmalara iletmek, bu fuarda doğru konumda yer almalarını ve gittikçe artan Türkiye stantları ve oturumları ile firma tanıtımlarını sağlamak. Tabii fuarda Türkiye tanıtımı için ne kadar gerekli ortamları sağlamaya çalışıyorsak, aynı şekilde Türkiye'de bilinirliğini artırmak, bu tür fuarların ‘business'ı nasıl geliştirdiğini ve buraya katılımın önemini vurgulamak için de ayrıca çalışıyoruz.

Bu röportaj Mağaza dergisinden alınmıştır.

   
07.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 611 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13272 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13284 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss