Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Fransa’nın en ünlü giyim markalarından Lacoste İsviçreli oluyor. Timsah logosuyla ünlü 80 yıllık marka, Lacoste ailesinin iç kavgası nedeniyle İsviçreli yatırımcıların eline geçiyor. Lacoste hisselerini toplayan şirket İsviçreli Groupe Maus Freres.

Maus Biraderler anlamına gelen Maus Freres, adını kurucuları Ernest and Henri Maus’tan alıyor. Almanca ‘fare’ anlamına gelen ‘maus’ soyadına genelde eskilerde ekmeğini kemirgenlerle mücadele hizmeti vererek kazanan ailelerde rastlanıyor.

Lacoste’un Yönetim Kurulu Başkanı Sophie Lacoste Dournel, dün düzenlediği basın toplantısında ellerindeki yüzde 28 oranındaki Lacoste hissesini Maus Freres’e satacaklarını “büyük bir üzüntüyle” duyurdu.

Daha önceden elinde yüzde 35 Lacoste hissesi bulunan Maus grubu geçen ay da Sophie Lacoste Dournel’in babası Michel Lacoste ve onunla birlikte hareket eden hissedarlardan Lacoste’un yüzde 30.3 hissesini almıştı. Böylece İsviçreli grup toplamda Lacoste’un yüzde 93’ün üzerinde hissesine sahip olacak.

Marka korttan çıktı
Tenis tişörtleri başta olmak üzere spor giyim ürünleriyle tanınan Lacoste’u 1933 yılında Fransız tenis oyuncusu Rene Lacoste kurdu. Kortlardaki azmi nedeniyle ‘Timsah’ lakabıyla anılan Lacoste bu nedenle amblemini seçerken zorlanmadı. 2000’li yıllara kadar başarıyla gelen şirketi torun Michel Lacoste ve kızı arasındaki mücadele zora soktu.

2005 yılında şirkete başkan olan Michel Lacoste’u bu yıl eylülde kızı koltuğundan indirdi ve yerine kendisi geçti. Michel Lacoste 7 yıldır şirketin yönetim kurulunda olan kızını bu olayın ardından kamuoyu önünde eleştirerek, “Şirkette bir gününü bile geçirmedi. Şirketi yönetme becerisi de yok” dedi.

“Çok zor bir karar aldık”
Michel Lacoste ve onunla birlikte hareket eden hissedarlar şirketin yüzde 30.3 hissesini geçen ay Maus’a satınca Lacoste’un şirket değeri yaklaşık 1.6 milyar dolar olarak belirlendi. Bu anlaşma kızı Sophie Lacoste Dournel ve onunla birlikte hareket eden hissedarlara da “ya tüm şirketi al ya da hisselerini sat” opsiyonu sundu.

Bir basın toplantısı düzenleyen ve üzgün gözüken Sophie Lacoste Dournel şirketi alabilmek için tüm finansal imkânları araştırdıklarını belirterek, “Yüksek fiyat işi karıştı. Bu hisseleri bize dedemiz verdi. Biz de torunlara geçirmeliydik. Hisseleri satma kararını almak çok zor oldu” dedi. Avrupa’daki krize rağmen satışları iyi giden Lacoste 2011’de gelirlerini yüzde 14 artırarak 1.6 milyar dolara çıkarmıştı.

Kaynak: Milliyet

   
09.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 691 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13275 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13287 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss