Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, peynire hayvan iç yağı katıldığı iddiaları üzerine harekete geçerek, ülke genelinde peynir üreten ve satan yerlerde muhtelif peynirlerden 134 numune aldı. Bakanlık, gıda kontrol laboratuarlarında yapılan analizler sonucunda hiçbir numunede hayvan iç yağına rastlanılmadığını açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ekim ayında bazı basın yayın organları ile internet medyasında "Peynire hile karıştı" başlığıyla verilen haberlerde "Peynire, ağırlığını artırmak amacıyla hayvan iç yağı (don yağı) katılabildiği ve yapılan analizlerde de bunun saptanamadığı" yönünde iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu iddialar üzerine harekete geçen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü ekiplerinin, ülke genelinde peynir üreten ve satan yerlerde muhtelif peynirlerden 134 numune alındığı belirterek, Bakanlığın gıda kontrol laboratuarlarında yapılan analizler sonucunda hiçbir numunede hayvan iç yağına rastlanılmadığı vurgulandı.

Açıklamada, "Metot ve cihaz yönüyle bakanlık laboratuarlarında bu ve benzer analizlerde kullanılan yöntemler, uluslararası geçerliliği olan yöntemler olup, haberlerde iddia edildiği gibi iç yağının saptanamaması ve güvenilirlik açısından herhangi olumsuzluk söz konusu olmadı. Bakanlığımızca rutin kontrol ve denetimler aynı hassasiyetle sürdürülecek" denildi.

Kaynak: Dünya

   
14.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 734 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13408 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13420 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss