Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Türkiye’nin ıslak mendil kralı olarak ünlenen Ataman İlaç Kozmetik Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Ataman Özbay, Beylikdüzü’ndeki üretim tesisini, markalarını ve şirketini Eczacıbaşı Grubu’na 56.3 milyon liraya sattı.

Özbay, “Sattım çünkü, top penaltı noktasındaydı. Gönlüm rahat, bir yabancı gruba da satmamış oldum. Eczacıbaşı ülkemizin alanında en seçkin en güçlü grubu... Ayrıca ben de iş hayatımda pes etmiş değilim. Bir icadım var, onu hayata geçireceğim” dedi.

Ataman Özbay, yeni icadının özellikle AVM’lerde halk sağlığı açısından çok kritik olan ‘hijyen problemini’ çok ucuza ve çok pratik şekilde çözecek bir ürün olduğunu söyledi.

İzmit’in fakir çocuğu
İzmit’te yerel gazetede ve matbaada çalışarak okuyup eczacı olan Ataman Özbay, öyküsünü şöyle özetliyor: “Babam ben lise öğrencisiyken rahmetli oldu. Kendisi matbaada, gazetede çalışırdı. Ben de onunla matbaada ‘Bizim Gazete’ adlı yerel gazetede çalışmaya başladım. Matbaada artık kâğıtlar olurdu, bu kâğıtları toplar, lokantalar için zımbalı kartonlu not defteri yapıp satardım. İzmit, Adapazarı, Gölcük esnafına satmak için eleman da çalıştırarak defter imalatı yaptım.

Eczacı ol iyi para var
Okuyacak param yoktu. İzmit’te çok hayırsever bir kadın Alime Tanju bana maddi destek verdi ve okuttu. Rahmetli eşimle eczacılık yapmaya karar verince Hayrabolu’dan geçerken otobüs şoförünün söylediklerine uyup bu ilçeye yerleştik ve eczane açtık. Yıllar sonra İstanbul’a yerleştik ve eczanemizde en çok satan ürünün ithal ıslak mendil olduğunu görünce, 1995’te ıslak mendil üretmeye başladık. Bu konuda birçok ‘ilk ürünü’ geliştirdik ve ürettik.”

Eczacıbaşı: Bize güç verecek
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, hızlı tüketim ürünleri alanındaki büyümenin, bu satın alma ile yeni bir ivme kazandığını belirterek, “Bebek temizleme mendilleri başta olmak üzere her çeşit ıslak temizleme mendili alanında Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarından Ataman’ı bünyemize katmış olmak, hedeflerimiz için bize büyük güç verecek” dedi.

Kaynak: Hürriyet

   
15.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 661 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13346 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13358 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss