Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Yaren ÖZ, Tolga YILDIZ / Cannes
Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU / İstanbul

14 – 16 Kasım günlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen MAPIC, 8 binden fazla uluslararası perakende ve gayrimenkul firmasını network oluşturmak, yakın ilişkiler kurmak, sektördeki en son projeleri ve trendleri keşfetmeleri için bir araya getiriyor.

Suvari, “Speed Matching”de kendini anlattı
Dün gerçekleştirilen Speed Matching oturumlarında Süvari Gurubu, uluslararası yatırımcıları etkilemek için bir sunum gerçekleştirdi. Süvari Gurubu Marka Yöneticisi Arzu Özerdem, 116 mağazayla, dünya genelinde var olduklarını belirterek, gelecek 2 yıl içinde 75 mağaza daha açma hedeflerinin olduğunu dile getirdi. Daha önce de olduğu gibi açılacak olan bu mağazalar herhangi bir partner desteğiyle değil, tamamen mağazaların kendi finansmanlarıyla olduğunu belirterek güçlü yapılarının altını bir kez daha çizdi.

Açılacak olan yeni mağazaların Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Almanya, Mısır başta olmak üzere çeşitli ülkelerde olacağını da belirtti. Bu ülkelerde açacakları mağazalar için en önemli kriterlerinin, özellikle AVM kanadında lokasyonu iyi olması gerektiğini vurguladı. Son yıllarda önemli ölçüde büyüdüklerini de sözlerine ekleyen Özerdem, bu seneyi de yüzde 30 büyüme ile kapatacaklarının bilgisini verdi.

“Türk Paneli” yapıldı
Dün ayrıca AYD, AMPD ve BMD’nin sponsorluğunda düzenlenen Türkiye’de Perakende Gayrimenkulleri konulu bir oturum gerçekleşti. Deloitte firmasından Antoine de Riedmatten moderatörlüğünde düzenlenen bu oturuma Metro Properties Gayrimenkul Yatırım Müdürü Eyüphan Boyvadaoğlu ve Turkven Private Equity CEO’su Seymur Tari konuk olarak katıldı.

“Önümüzde 10 iyi sene var”
Oturumda Turkven Private Equity CEO’su Seymur Tari, Türkiye gerek perakende gerekse sektörün gayrimenkul yatırımları açısından son yıllarda oldukça büyüdüğünü, buna, AB ile olan iyi ticari bağların da katkı sağladığını söyledi. Tari, “Türkiye’ye uluslararası bir marka olmadığınız sürece orta sınıf bir markanın başarı şansı yüksek olmuyor maalesef. Çünkü ülkemizde lokal aktörler oldukça fazla ve başarılı. İyi bir organizasyon yapınız ve planlamanız yoksa orta sınıf bir marka olarak ayakta kalmanız güç. Türkiye’deki perakende endüstrisinin daha çok gelişeceğini görüyoruz. Daha çok fazla AVM’lerde dükkan açacak yer olduğuna inanıyoruz. Bizim iş yaptığımız, ortak olduğumuz firmaların da çok ciddi bir büyümesi var. Bu sene de iyi bir sene geçireceğimizi, gelecek sene için de ciddi anlamda büyüyeceğimizi ön görüyor ve bütçelerimizi yapıyoruz. Önümüzde en azından 10 iyi sene olduğunu düşünüyoruz. Çok ümitli, çok keyifliyiz. Bu yıl MAPIC’te Türkiye’nin gördüğü ilgiden de gurur duyuyoruz” dedi.

“Türkiye’ye gelecek perakendeci işe İstanbul’dan başlamalı”
Metro Properties Genel Müdürü Eyüphan Boyvadaoğlu ise öncelikle “Paneldeki amaç yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisi ne olabilir? Türkiye’nin şu andaki mevcut pazar payı nasıl? Türkiye’deki ekonomik durumlar nasıl? Yabancılara ne tarzda yatırım imkanları olabilir?” gibi sorulara yanıt aradı. Boyvadaoğlu, Türkiye’nin son 10 yılda yapmış olduğu ekonomik istikrarla şu anda perakende sektöründeki büyüme trendine baktığınız takdirde burada çok büyük bir pazar payı olduğunu bu pazar payında da herkese yetecek kadar yer olduğunu 22 yıldır Türkiye’de gösteren bir şirket olarak, son yıllarda Türkiye’ye focus olduklarını ve burada çok daha büyük yatırımlar yapacaklarını paylaştıklarını anlattı. Boyvadaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’ye gelecek perakendeci mutlaka işe İstanbul’dan başlamalı. İstanbul’daki talep Türkiye’nin hiçbir yerinde bu derece büyük değil.  Dolayısıyla ilk adım her zaman İstanbul’dan atılmalı. Türkiye turizmi de son zamanlarda sektörü epey hareketlendirdi. Özellikle sezonsal dönemlerde turizmin çok olduğu Güney ve Ege illerinde oldukça başarılıydık. Bu tarz trendlerin ve dönemsel çıkışların önemi oldukça büyük.”

Fransa’nın Cannes şehrinde önceki gün başlayan MAPIC 2012, bugün sona eriyor. Fuara katılan Türk firmaların yetkilileriyle yaptığımız görüşmelere ait videolara şu linkten ulaşabilirsiniz: www.perakende.org/videolar/


Foto galeri için: www.perakende.org/foto-galeri/mapic-2012-cannes-26/

MAPIC 2012’nin 1’inci ve 2’nci gününe dair haberlerimize şuradan ulaşabilirsiniz:
www.perakende.org/hizmet/sektorun-kalbi-mapicle-cannesda-atiyor-1342789995h.html
www.perakende.org/hizmet/gayrimenkul-ve-perakende-fuari-mapicte-2nci-gun-1342790009h.html

   
16.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 612 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13351 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13363 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss