Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

 

EKİM ayına ait bütçe sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, 2012 yılının 10 aylık sonuçları da belli oldu. 10 aylık sonuçları, geçen yılın aynı dönemi ile kıyasladığımızda, sevimsiz bir tablo ile karşılaşıyoruz.
 
YÜZDE 998 ARTIŞ
10 aylık fotoğrafa baktığımızda, geçen yılın aynı dönemine göre, bütçe açığının yüzde 998 arttığını fark ediyoruz. Tablodan da fark edileceği gibi, 2011 yılının ilk 10 ayında, 1,7 milyar lira olan “bütçe açığı” 2012’nin aynı döneminde 18,8 milyar liraya yükseldi. Bir süredir durdurulan ödemelerin yapılmaya başlanılması ve yıl sonuna doğru artacak giderlerin de etkisiyle, açığın 30 milyar lirayı aşması bekleniyor. Faiz dışı fazla ise, 2011’in aynı dönemine göre yüzde 31 azalarak, 35,8 milyar liradan 24,5 milyara geriledi.
 
AÇIĞIN NEDENİ
Bütçe gelirlerinin yaklaşık yüzde 85’i vergi gelirlerinden oluşuyor. Vergi gelirlerinin ise 1/3’ü KDV geliri. KDV’nin de yüzde 60’ı İthalde Alınan KDV’den oluşuyor.
İthalatın azalması, iç tüketim artışının durmasının etkisi, dolaylı vergiler ağırlıklı gelir toplayan bütçeyi olumsuz etkiledi. İthalde Alınan KDV, 2011 yılının ilk 10 ayının da gerisinde. Dahilde Alınan KDV ise yüzde 6,3 oranında arttı. Sonuçta toplam vergi gelirleri, hedefin gerisinde kalarak yüzde 8,7 artabildi. Buna karşılık bütçe giderleri hedefin üzerine çıkarak yüzde 18 arttı. Böyle olunca, bütçe açığı da geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 998 arttı.
 
İTHALAT KDV’Sİ YÜZDE 25 ARTTI
İlk 10 ayda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla gerileyen ithalata, Ekim ayı itibariyle baktığımızda, Eylül ayına göre yüzde 25,3, geçen yılın Ekim ayına göre de yüzde 13,1 arttığını fark ediyoruz. Bu artış, Eylül sonu itibariyle gerileyen cari açığı da olumsuz etkileyecek. Ekim ayında Dahilde Alınan KDV’nin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43,3, ÖTV’nin de yüzde 32 arttığı fark ediliyor. Bu yönüyle değerlendirdiğimizde, Ekim ayı tüketim harcamalarında, normalin üzerinde bir artış göze çarpıyor. Olaya bütünüyle baktığımızda; Eylül ayında yapılan yüklü kamu zamları olmasaydı, bütçe açığı çok daha fazla olacaktı. Eylül sonu itibariyle cari açıktaki gerileme ne kadar iyiyse, bütçe açığındaki tırmanış da o kadar düşündürücü...
   
17.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 648 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13356 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13368 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss