Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Saatte 15 bin şişe üretim yapan Fairy üretim hattı ile ithalatın azaltılıp yerli üretimin teşvik edilmesine katkı sağlamayı hedefleyen P&G Türkiye, Fairy üretim hattının resmi açılış törenini Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, Kocaeli yerel yönetim erkânı ve P&G çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirdi. 1987’den bu yana Türkiye’ye yarım milyar doların üzerinde fiziksel yatırım yapan P&G, 2012’de yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. P&G, Türkiye’deki 25’inci yılında Şekerpınar Üretim ve Dağıtım Tesisleri’nde Fairy üretim hattını kurdu.

Törene katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, P&G'nin Şekerpınar’da gerçekleştirdiği yatırımın, Türkiye'nin 500 milyar dolarlık 2023 ihracat stratejisine ulaşmasına hizmet edecek önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Faaliyet gösterdiği pazarlarda toplumsal ve ekonomik katma değeri yüksek yatırımlar yapan P&G’nin, Türkiye’deki Fairy hattı ile son derece verimli bir yatırıma imza attığını vurgulayan P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat ise şunları söyledi: “P&G Türkiye olarak Fairy üretim hattını Türkiye’de devreye sokmanın gururunu yaşıyoruz. 20 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Fairy üretim hattı sayesinde P&G Türkiye, artık Fairy’i ithal etmek yerine Türkiye’de üretecek. Böylece ithalatın azaltılıp yerli üretimin teşvik edilmesine, dolayısıyla da cari açığın kapatılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

“Türkiye’de tüketicilerin üçte ikisi sadece elde bulaşık yıkıyor”
Türkiye’de elde bulaşık yıkama pazar büyüklüğünün 200 milyon dolar olduğunu ifade eden Karpat, Fairy üretim hattının bu yönüyle de Türkiye için büyük önem taşıdığını belirtti. Türkiye’de tüketim alışkanlıklarını yakından takip ettiklerini belirten Karpat, “Türkiye’de özellikle kadınlar için temizlik ve deterjan neredeyse hayati önem taşıyor. Türkiye’deki toplam hane sayısının yüzde 40’ında bulaşık makinesi bulunuyor. Makine olmasına rağmen neredeyse tüm hanelerde elde bulaşık yıkama da gerçekleştiriliyor. Türkiye’de tüketicilerin üçte ikisi ise sadece elde bulaşık yıkıyor. Bunun sonucunda, hane başına düşen yıllık sıvı bulaşık deterjanı tüketimi 8 litreye ulaşıyor” diye konuştu.

   
23.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 628 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13391 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13403 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss