Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Bu karar doğrultusunda birleşmenin, şirketlerin bağımsız denetimden geçmiş mali tabloları üzerinden gerçekleşmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruldu ve SPK’nın 2012/46  numaralı bülteniyle başvurusuna onay verilmesi olumlu karşılandı.

Birleşme kararı ile ilgili açıklama yapan Akiş GYO AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, “Bu birleşme ile Akkök Şirketler Grubu’nun stratejik sektörlerden biri olarak belirlediği ve bugüne kadar yeniliklerin simgesi olan, uluslararası bilinirliğe sahip Akmerkez, Akasya, Akbatı gibi projelere imza attığı gayrimenkul sektöründe, daha güçlü bir Akiş GYO olarak yeni başarılara yürüyeceğimize inanıyoruz” dedi. 

Her iki kurumun kaynaklarının birleştirilmesinin, bilgi birikimlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacağını vurgulayan Durusoy, “Bu güç birliğiyle,  pazarda daha büyük bir oyuncu olarak rekabet avantajı hedefleniyor. Ayrıca mevcut durumda GYO statüsüne sahip olan Akiş GYO’nun, sadece gayrimenkul faaliyetleri bulunan ancak GYO statüsünde olmayan Ak-Al ile birlikte daha güçlü bir portföy yapısına sahip olması ve İMKB’de işlem gören Ak-Al paydaşlarının da  bu sinerjiden faydalanması amaçlanıyor. Önemli bir başka nokta ise bu birleşme işleminde Ak-Al hissedarlarının lehine bir değişiklik yapılarak uzman kuruluş raporunda belirlenen hisse değiştirme oranının yüzde 22 artırılmasına karar verilmesi" dedi.

Durusoy sözlerine şöyle devam etti: “Birleşme sonrası ortaya çıkacak şirket, büyümeye elverişli, risklere karşı portföy çeşitliliğine sahip, farklı ekonomik koşullara karşı esnek ve sağlam bir mali yapıda olacak. Bu kapsamda düzenli temettü geliri ve istikrarlı hisse fiyatına sahip bir şirket yaratmak, birleşmenin temel amaçlarından... Başta alıveriş merkezi ve konut yatırımları ile sektörde önemli bir bilgi birikimine sahip olan Akiş GYO olarak, Ak-Al birleşmesi sonrasında fark yaratacak  projelere imza atmayı hedefliyoruz.”

Akiş GYO’nun mevcut varlıkları arasında; Esenyurt-Bahçeşehir bölgesinde 65 bin 709 metrekare kiralanabilir alanı ile hizmet veren Akbatı AVYM, alışveriş merkezi üzerindeki iki kuleden oluşan ve satışları önemli ölçüde tamamlanan Akbatı Residences projesi, Akbatı Beyaz Kule projesi ve yapılan son gayrimenkul değerlemelerine göre, 363 milyon TL rayiç değerli arsa stoğuna sahip  Akfil Holding’in yüzde 45 hissesini bulunduruyor.

Ayrıca Saf GYO AŞ’de yüzde 6,56’lık hisseye sahip olan Akiş GYO’nun, Garanti Koza Akiş Adi Ortaklığı kapsamında yapılan Akkoza projesinde de yüzde 25 ortaklığı bulunuyor.

   
26.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 655 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13385 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13397 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss