Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
İşadamlarının gündeminde ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçiş var. “Tamam, tek tip olmasın ama gelir düzeyini de düşünmek lazım” sözleri, görüşüne başvurulan isimlerin ortak endişe kaynağının merkezine oturdu. İş dünyasının konuyla ilgili görüşleri şu yönde oldu...

Çocukların yeni gündemi: Marka rekabeti
Mustafa Taviloğlu
Mudo

“Her şeyin serbestliği önemli ama kime nasıl tesir eder bilemem. Kalıplaşmanın ne kadar yararı var onu da bilemem. Bu karar uygulanacaksa ailelerin farkındalık içinde olması lazım. Çocuklar arasında oluşacak rekabete ailelerin izin vermemesi lazım”

Füsun Çevikel Kuran
Stefanel

“Serbest giyim uygulamasını duyunca inanın gözlerim doldu. Çok çok üzüldüm. Çocuklar tek tip forma giyince gururları kırılmıyor. Bahsedilen uygulamanın çocukların gururun kırılmasına yol açacağına inanıyorum.”

Atilla Özkul
Deichmann

“Serbest giyim uygulaması yurt dışında olan bir uygulama. Ben de bu şekilde okudum. Ama tabii de avantajı da var dezavantajı da. Marka dünyasında çocuklar büyük bir rekabet içinde. Gelir farklılıkları bu konuda sıkıntı yaratabilir. Aileler de çocuklar da zorlanabilir.”

Tahsin Özlenir
Özlenir Tekstil

“Duruma ticari bakıldığında doğru ve yararlı... Ama bu uygulama ile sosyal farklılıklar göze batacak. Çocuklar kötü hissedecek ve durum ailede baskı oluşturacak.”

“İşimize yarar ama doğru değil”
Gülden Yılmaz
Koton

“Türkiye için doğru bir uygulama değil. Evet, biz perakendecilerin işine yarar mı? Yarar. Tamam, tek tip uygulaması olmasın ama biraz daha serbestleştirilebilir. Mesela üç renkli ceket, üç renkli etek ve gömlek uygulaması getirilebilir. Böylece çocuklar farklı kombin yaratabilir. Ancak tamamen serbest giyim Türkiye’nin sosyoekonomik durumuna uygun değil, bu kararın geri döneceğini düşünüyorum.”

“Burslu öğrenci göze çarpacak”
Yalçın Ayaydın
İpekyol

“Okul kıyafetlerinden ciro artışı beklentimiz yok. Gençler zaten alışveriş yapıyorlar. Eğitim ve öğretim için yanlış bir karar. Parası olan var olmayan var. Zengin, fakir göz önüne çıkmıyordu. Şimdi çıkacak. Aileler ciddi sıkıntı yaşayacak. Allah annelere kolaylık versin. Çocukların ne giyeceği sabahları sıkıntı olacak. Paralı okullarda burslu okuyan öğrenciler var. Onların psikolojisi etkilenecektir. Milli Eğitim Bakanlığı bu durumu düşünmeli.”

“Konu tek tipse Milli Takım serbest giysin”
Sinan Öncel
Twigy

“Serbest giyimi desteklemiyorum. Artık çocuklarımız sabah ne giyecek diye düşünmeye başlayacağız.  Kızım her gün farklı bir şey giymek isteyecek. Çocuklar arasında rekabet başlayacaktır. Ailelerde sıkıntı yaratacaktır. Konu tek tip kıyafet konusuysa o zaman Milli Takım da tek tip forma ile maçlara çıkmasın. Tamam, tek tip olmasın ama gelir düzeylerini de düşünmek lazım. “

Kaynak: Eylem Türk / Milliyet

   
29.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 695 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
669 Okuma.
20.09.2012
674 Okuma.
20.09.2012
845 Okuma.
09.10.2012
831 Okuma.
10.09.2011
672 Okuma.
03.10.2012
625 Okuma.
20.09.2012
750 Okuma.
11.07.2012
689 Okuma.
25.09.2012
716 Okuma.
23.11.2012
702 Okuma.
06.01.2012
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13360 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13372 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6963 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss