Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) okullarda tek tip kıyafet giyinme zorunluluğunu ortadan kaldıran yönetmeliği perakende sektöründe küçülme hareketi başlattı. Çocuk kıyafeti üreten firmalar mevcut kapasitelerini artırma planları yaparken, bu sektörde faaliyet göstermeyen markalar ise beden küçültme yapacak.

MEB’in bu kararını olumlu bulmadığını belirten Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, “Bu yanlış bir karar. Belirli semtlerde özellikle de Anadolu’daki sonuçları iyi olmayacaktır. Ama karar tabii ki sektörü canlandırır. Biz küçük çocuk işine girmeyiz. Ama bu karar liseli gençleri de etkileyecek. Bu nedenle en küçük bedenimiz 44’ü 38’e çekmeyi düşünebiliriz” dedi.

Süvari Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çoşkun da koleksiyonlarında yenilik yapabileceklerini söyledi. Çoşkun, “Biz bir erkek markasıyız. Çok küçük çocuk ürünleri üretmeyiz ama özellikle gençleri hedef alan casual giyimde ürün segmentini büyütmeyi değerlendiriyoruz. Bu kararla okul kıyafetleri pazarı oldukça değişecek” diye konuştu.

Markalar genç kategoride daha hızlı büyüyecek
Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz da, mağazalarındaki çocuk ve genç kategorilerini büyüteceklerini ifade etti. Yılmaz, “Yeni karar, bizim yaptığımız planın devreye alınması için iyi bir neden oldu. Özellikle genç kategorisindeki ürün çeşitliliğini artıracağız” dedi.

Okullardaki kıyafet serbestliğinin pazarı yüzde 20 harekete geçireceğine dikkat çeken Collezione Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Akyiğit, “Biz çocuk ürünlerinden vazgeçmiştik. Ama özellikle liselileri oluşturan gruptan ciddi bir pay almayı bekliyoruz” ifadesini kullandı.

FTS64 ve Kids markalarının bu karardan olumlu etkileneceğini belirten Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu da, “Büyüme daha hızlı olabilir” dedi.

“Bırakın bari stok eritelim”
Öte yandan, ilköğretim ve liselerde tek tip kıyafetin kaldırılarak yerine kıyafet serbestliği getirilmesi, okul kıyafetleri sektöründe büyük endişe yarattı. Üniformanın kaldırılmasının sektördeki firmaları iflas noktasına getireceğini söyleyen yetkililer, ellerinde kalan yıllık önemli miktardaki stok malın satılması için hükümetten zaman istiyor.

Yaklaşık 5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip olduğu tahmin edilen sektörde yaklaşık 1.5 milyon insanın direkt bu alanda istihdam edildiği belirtiliyor. Dolaylı olarak ise bu alandan ekmek yiyen kişi sayınının 5 milyon olduğu ifade ediliyor. Sektörde yıllık 1.5 milyon civarında okul kıyafeti üretiliyor.

Kaynak: Sevgi Sayar / Radikal, Aysel Yücel / Dünya

   
30.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 3144 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13393 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13405 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss