Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Metro Group bugün, Fransız perakendeci Groupe Auchan ile Real’in Doğu Avrupa’daki operasyonlarının satışı için bir anlaşma imzaladı. Groupe Auchan, Metro Group’a bağlı Real’in Polonya, Romanya, Rusya ve Ukrayna’daki operasyonel faaliyetlerini ve gayrimenkul varlıklarını devralıyor.

Real bu hamle ile Almanya’daki operasyonunu başarılı bir şekilde geliştirmeye odaklanacak ve aynı zamanda da Doğu Avrupa’daki operasyonuna çok önemli bir büyüme fırsatı sağlamış olacak. Satış bedeli 1,1 milyar euro. Satış işleminin ilgili rekabet kurullarından onay alması gerekiyor ve 2013 yılında tamamlanması bekleniyor.

Groupe Auchan Yönetim Kurulu Başkanı Vianney Mulliez, “Groupe Auchan, Real’in dört ülkedeki ticari operasyonlarını satın alarak, Orta ve Doğu Avrupa’daki mevcudiyetini dengeleme fırsatını yakalıyor. Diğer iki öncelikli büyüme bölgesini ise Batı Avrupa ve Asya oluşturuyor. Bu bize aynı zamanda büyük güven duyduğumuz profesyonel Real ve Auchan ekipleriyle müşterilerimize daha da iyi hizmet sunma fırsatı sağlayacaktır” diye konuştu. Doğu Avrupa’daki Real hipermarketleri gelecekte Auchan markası altında faaliyet gösterecektir.

Metro AG Yönetim Kurulu Başkanı Olaf Koch yaptığı açıklamada “Auchan ile Real Doğu Avrupa operasyonu için en uygun alıcıyı bulduk. Real bu ülkelerde zaten çok iyi konumlanmış durumda ve yüksek büyüme fırsatlarına sahip. Auchan, Real Hipermarketleri ve çalışanları için iyi bir gelişim perspektifi sunuyor” dedi.

Real Türkiye bu satışın bir parçası değil
Auchan’ın, Türkiye’de operasyonunun olmaması ve özellikle Doğu Avrupa’daki ticari faaliyetlerini satın almalarla güçlendirmek istemesi sebebiyle, Real Türkiye operasyonu bu satışın bir parçası değil. Bu nedenle, Real Türkiye herhangi bir değişiklikten etkilenmeyecek.

Olaf Koch ilaveten “Real Türkiye’nin ticari faaliyetleri son yıllarda çok iyi bir şekilde gelişti ve yüksek bir büyüme potansiyeli gösteriyor. Burada önemli olan bu potansiyelden yararlanmak” dedi. Koch sözlerine şöyle devam etti, “Real Almanya Metro Group portföyünün ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. Biz Almanya’daki hipermarket operasyonu potansiyelinden eminiz. Şu an Real yönetimi ile işbirliği içerisinde, mevcut kar potansiyelinden faydalanmak ve karlılığı sürdürülebilir bir şekilde artırmak için bir eylem planı üzerinde çalışıyoruz.”

Real’in Doğu Avrupa operasyonlarının Groupe Auchan’a satışı, Polonya, Rusya, Romanya ve Ukrayna’da bulunan 91 Real hipermarketini ve 14 mağazaya ait gayrimenkul varlığını kapsıyor. Real bu dört ülkede 2011 yılında 2,6 milyar euro üzerinde satış gerçekleştirdi ve yaklaşık 20 bin çalışanı bulunuyor. Auchan bu dört ülkede 98 mağazası ve yaklaşık 65 bin çalışanı ile faaliyet gösteriyor.

Groupe Auchan dünyanın 12’nci büyük gıda perakende zinciri. 12 ülkede 269 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Grup, 5 çekirdek iş alanında faaliyet gösteriyor. Bunlar, hipermarketler (655 tam konsolide market ve ortaklık ya da bayilik sözleşmesine sahip 23 ticari sözleşmeli market); süpermarketler (767 tam konsolide market ve bayilik imtiyazına veya ortaklığa sahip bin 665 market); perakende gayrimenkulleri (Immochan); banka faaliyetleri (Oney Banque Accord); e-ticaret ve diğer faaliyetler.

Grubun vizyonu, sorumlu, profesyonel, kendini işine adamış ve saygın çalışanları sayesinde,  mümkün olan en yüksek sayıda tüketicinin satın alma gücünü ve yaşam kalitesini artırmak. 2011 yılında, Groupe Auchan, yüzde 55’i Fransa dışından olmak üzere, vergi hariç 44,4 milyar euro konsolide gelir elde etti. 

   
30.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 2757 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13378 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13390 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss