Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Akyüz Süpermarketler sahibi Bayram Akyüz, üretici ve tedarikçi firmalara yeni oluşum hakkında bilgi verdi. Akyüz; “Samsun Mark, Akyüz, Çelikler ve Genç Marketler’in ‘Samsun Grup Marketçilik’ (SAMMAR) tabelası altında birleşerek SAMMAR Grup Marketçilik’teki hisselerinin artırılmasına, Değişim Market’in 2013 yılı sonuna kadar katılmasına karar verdik. SAMMAR olarak 44 firmanın 500 çeşide yakın ürününü raflarımızda bulunduruyoruz. Bu ürünler sadece bizim gibi yerel perakendecilerin raflarında satılabilen ürünler. Bu ürünleri üreten firmalarda 2 bin kişinin üzerinde eleman istihdam ediliyor. Yaygın market zincirleri gelen perakendeciler tırlar ile ürünü Samsun dışından gönderip akşam paraları götürüyor” dedi.

Samsun’un geleceği içinde bölgedeki yerellerin yaşamasının şart olduğunu söyleyen Akyüz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık yerel bir nokta kaybetmeye Samsun’un tahammülü yok. Çünkü merkezi Samsun dışında olan perakendecilerin alım merkezleri de dışarıda olduğundan Samsun’da üretilen ürünlere raflarında yer vermiyorlar. Samsun ekonomisine de bir katkıları yok. Bu sebeple Samsun üreticisini distribütörünün tüketicisinin yerel perakendecileri desteklemesi şart. Bunu söylerken halkımızın bizden aynı ürünü pahalıya alsın istemiyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizden onlardan yapılan alışverişin toplamında daha ucuza ürün vermiş oluyoruz. Ancak onlar 5–10 kalemde uygun verip bunu her türlü yaygın televizyon kanallarını dâhil kullanarak iyi reklâm yapıyor ve müşteriyi mağazaya çekiyor. Bizlerin bunları yapma şansı maalesef yok. Bu nedenle üretici ve tedarikçiden yerel perakendecilerin lehinde pozitif ayrımcılık istiyoruz“ dedi.

“Üreticiler de birleşmeli”
Marketçiler ayrıca yaptıkları birleşimin üreticiler için de örnek olmasını, yerel üreticilerin de kendi kategorilerinde güç birliği yaparak birleşmesini istiyor. Üreticilerin birleşerek ulusal markalar çıkarabileceklerine inandıklarını söyleyen Akyüz, bu birliktelikten çıkan markaları satmaya ve bu birliktelikleri bir yıl sonra yani 2014 yılında kendi birleşimlerine ortak etmeye hazır olduklarını kaydetti.

SAMMAR tabelası etrafında bileşilmesi ile meydana gelen oluşumun yol haritası ve amaçları ise şu:
* Bu tarihten sonra açılacak yeni şubeler SAMMAR adını taşıyacak
* 1 Ocak 2013 tarihinde başlayarak ortaklara ait 30 şubenin sayımları yapılarak SAMMAR Süpermarket olarak faaliyete geçecek.
* Mağazaları belirlenen kriterlerde cash&carry (öde ve al), süpermarket, ekspres mağazalara çevirmek; 2013 yılı 3 cash&carry, 5 süpermarket 50 ekspres mağaza açmak.
* Samsun’da üretim yapan, istihdam sağlayan yerel ürünlere pozitif ayrımcılık yapmak, yerel üretici ve tedarikçilerden de aynısını beklemek.
* Sodexo, Ticket gibi yemek çekleri yaparak bu hizmeti veren lokantalarla anlaşmalar yapmak, yemek hizmeti verdiği çekleri komisyonsuz ihtiyaç malzemelerine çevirmelerini sağlamak.
* Samsun’u bir turizm merkezine çevirmek için ürünlerini sattıkları şirketlerin ve kurucu üyeliği ve yönetiminde yer alınan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun üyesi olduğu 350 şirketin her sene yaptıkları ve müşterilerinin hep Ege ve Akdeniz tatillerinden bıktığı tatil promosyonlarına artık Samsun’u da ekletmek. Havza’da kaplıcaları ile Lâdik’te kayak merkezleri ile tüm sahilindeki eşsiz kumsalı ile tarihi mekânları ile turizm cenneti olan Samsun’un 4 mevsim turizmini canlandırmak amacıyla tanıtmak.
* Alışveriş merkezlerinde olmak için çaba harcamak.
* Sebze meyve temininde direkt üretici ile irtibata geçerek anlaşmalı üretim yaptırıp çiftçinin el emeği ürününü tarlada çürütmesinin heba etmesinin önüne geçmek.
* İşini iyi yapan mahalle bakkallarına belli formatlara uymaları halinde SAMMAR bayiliği vermek franchising veya bu işe yatırım yapmak isteyenlere bayilik vermek.
* Tüm kamu kurum ve kuruluşların satın alma ve ihalelerinde teklif vermek teklifte yerel ürünleri tercih etmek ihalelerde gerekli duyuruları yapmayanları kamuoyunda deşifre etmek.

   
30.11.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 2952 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13344 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13356 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss