Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

 

Havayolu firmalarının rekabette öne geçmek için uyguladığı ucuz bilet kampanyaları ve son yıllarda düşük fiyata (low-cost) uçuş yapan yeni şirketlerin kurulması, yolcu ve seyahat sayısını artırırken bavul piyasasını da büyütüyor. Dünya bavul pazarının 24 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştığına dikkat çeken dünyaca ünlü ABD'li bavul markası Samsonite'ın Türkiye Genel Müdürü Cenk Pınar, "Öyle hızlı bir büyüme var ki, bu rakamın 2015'te neredeyse ikiye katlanarak 48.5 milyar dolara çıkacağı hesaplanıyor" dedi. Global etkinin Türkiye'ye de aynı şekilde yansıdığını ifade eden Pınar, "2012'de Türkiye'de ciromuz yüzde 21 arttı. Son 3 yıldır çift basamaklı büyüyoruz. Yeni açılacak noktalarla 2013'te yüzde 30 ciro artışı öngörüyoruz. Bu rakamların oluşmasında ekip de tabii çok etkili” diye konuştu. 5-6 yıl öncesinin rakamlarına göre çok farklı yerlere geldiklerini belirten Pınar, şöyle devam etti: “Havayolu şirketleri rekabet içinde ve uçak seyahatleri çok arttı. Herkes doğru fiyatı yakalayıp bir yerlere gitmenin peşinde. Eskiden uçmayan insanlar da artık sık seyahat eder oldu. Valiz ihtiyacı da artıyor.”
 
GÜRCİSTAN'DA MAĞAZA AÇTI
 
Türkiye'de piyasanın 1 milyar dolar civarında olduğunu söyleyen Pınar, pazarın yüzde 60'ını markasız ürünlerin oluşturduğunu, markalı ürünler arasında en büyük oyuncunun Samsonite olduğunu kaydetti.
 
Pınar, Samsonite'ın Türkiye'de 1980'den 2007'ye kadar Desa distribütörlüğünde faaliyet gösterdiğini ve 2008 itibarıyla yüzde 60'ı Samsonite'a, yüzde 40'ı Desa'ya ait olan ortak şirket kurulduğunu hatırlattı. Markanın Türkiye'de toplam 103 satış noktası ve 24 mağazası bulunduğunu belirten Pınar, gelecek dönem planlarını şöyle anlattı: “Samsonite'ın toplam cirosu 1.6 milyar dolar. Avrupa'da en büyük katkıyı Rusya ve ardından Türkiye yapıyor. Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Suriye ve Kıbrıs da Türkiye'ye bağlı. Bu pazarlar arasındaki ilk mağazamızı kısa süre önce Turkmall'un Tiflis'teki projesi Tibilisi Mall'da açtık. 2013'te Türkiye'de 150 satış noktası ve 30 mağazaya ulaşacağız.”
 
Dünyadaki en verimli mağazası Atatürk Havalimanı'nda
Cenk Pınar, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki mağazalarının dünyadaki en verimli Samsonite mağazası olduğunu belirterek, "Yıllık metrekare cirosu 55 bin Euro'nun üzerinde. Mağaza 40 metrekare. Şehirdeki ortalama büyüklükteki mağazalarımızın verimliliğinden 7 kat fazla. Müşterisinin yüzde 75'i yabancı turist" dedi. Mağazadan en çok Rus, Alman ve Uzakdoğulu turistlerin alışveriş yaptığını kaydeden Pınar, Rusya'dan sonra dünyada en çok Samsonite mağazası olan yerin Türkiye olduğunu söyledi.
   
24.12.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 4103 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13378 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13390 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss