Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Araçların yüzde 30 civarında yakıt tasarrufu etmesine olanak sağlayan ve Kocaelili mühendisler tarafından gelişitirlen proje testi geçti. Genç mühensilere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen 100 bin liralık destek neticesinde hayat geçecek projenin bu sene içerisinde üretiminin yapılması planlanıyor. Fren esnasında araçlarda meydana gelen devir kaybı sonucunda kaybolan enerjinin geri kazanılması sistemine dayanan projede yakıttan yapılacak tasarrufun yüzde 30 a yakın bir seviyede olması bekleniyor. 

Sistemi geliştiren mühendisler piyasada oldukça fazla sayıda bulunan yakıt tasarruf cihazlarının araştırılmadan alınmaması gerektiğinin altını çizerken, kendi geliştirdikleri sistemde bilimsel olarak alt yapının sağlam bir zemine oturduğunu kaydettiler. Yaşadıkları zorlukları Bakanlıktan aldıkları destekle aşmaya çalıştıklarını vurgulayan mühendisler, geceli gündüzlü çalışmayla emeklerinin karşılığını aldıklarını belirtiler. Hem içten yanmalı hem de elektrikli motor bulunan araçlarda çalışacak cihaza göre tasarrufun miktarı bir çok değişkene göre şekillenip orantılanacak. Bunlar arasında aracın ağırlığı en çok tasarruf edilecek oranı değiştiren belirleyici durumunda. İlk cihaz minibüs üzerinde uygulanırken, hedeflenen kitlenin midibüs ve dolmuş araçları olduğu ifade edildi. Araçların yakıt masrafına göre böyle bir uygulamaya gidilirken, projenin her türlü araca kolaylıkla uyum sağlayacağı belirtildi. Mühendisler yeni tasarlayacakları projeler ve planlamalarla yeni ürünler geliştirmek istediklerini söylediler. Cihazla ilgili önemli diğer bir bilgi ise ömrü. Sisteme göre cihazın ömrü 10 yıllık bir sürece kadar uzanıyor. Kendisini amaorti etmesinin ise 3 ay olarak hesaplandığı belirtildi. Bu durumda satış fiyatının makul olacağı ve çok sayıda satılacağı tahmin ediliyor. 

   
01.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 774 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13279 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13291 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss