Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin alternatif enerji kaynağı olması muhtemel olan kaya gazı arayışına başladığını ve 2 bölgede bu gaza rastlandığını açıkladı. Petrol ve doğalgazın fiyatını önemli ölçüde ve hatta yarıyarıya kadar düşürmesi beklenen enerji kaynağı, önceden tespit edilen 4 sahadan 2 sinde bulundu. Yeni alanların da araştırıldığını ifade eden Bakan Taner Yıldız, şu an da bu kaynağa ulaşılan bölgelerin Trakya ve Güneydoğu Anadolu olduğunu belirtti. Kaya gazınınj Amerika Birleşik Devletleri ve Polonya da bulunduğunu söyleyen Yıldız, ülkemizdeki kaya gazı rezervinin ne kadar olduğunu henüz bilmediklerini kaydetti. 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Irakta petrol aramasının çok önemli olduğunuj vurgulayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kolombiya ve Venezüelada da aramaların devam ettiğini belirtti. Yıldız, TPAO nun Azerbaycanda da aramalara başlamasını umduklarını ve bunun önemli bir gelişme olacağını ifade etti. Katar dan doğalgaz alımının Türkiye için ihtiyaç olduğunun altını çizen Taner Yıldız, bunun bir eksikliği kapatacağını söyledi. 11 ülkeden petrol aldıklarını 5 ülkeden ise doğalgaz alımı yaptıklarını ifade eden Yıldız, bu yerlerin çeşitlendirilmesi için Ktarı da kaynak olarak görüyoruz dedi. 

Sözlerini kaya gazının bulunmasının Türkiye için çok önemli bir fırsat olacağını belirten Enerji Bakanı Taner Yıldız, bu olayda en önemli durumun diğer petrol ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının yanında başka bir seçenek olarak yer almasının fiyatları yarı ölçüsünde düşürmeye neden olacağını sözlerine ekledi. Bakan Taner Yıldız, kaya gazının 2 yerde bulunmasının gelecekle ilgili oldukça önemli bir gelişme olduğunu, aramalarının devam ettiğini ve bu yönde alınan kararların ileriye dönük yatırımlar olduğunu belirterek, konunun önemine dikkat çekti.

   
03.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 781 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13344 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13356 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss