Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Uluslararası Para Fonu IMF, İcra Direktörleri Kurulu Reformuyla ilgili olarak değişiklik tekliflerini onayladı. Bu değişimin artması Türkiye yi de ilgilendiren bir mesele durumunda çünkü bu değişimle beraber Türkiye nin kotasının da arttırılması sağlanabilecek. Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde, Türkiye nin ne zamandır kotasının artması gerektiğini ve bu artan oranla beraber söz sahibi olma avantajının da yukarıya doğru çekilmesi gerektiğini dile getirmişti. Türkiye tarafından gündeme getirilen bu kota arttırımına böylece olumlu bir cevap verilmiş oldu. 

IMF Türkiye Daimi Temsilcisi olan Mark Lewis ise Türkiye nin kotasının 4 kat oranında artış göstereceğini ve IMF nin en önemli 20 üyesi arasında yer alacağını belirtti. Ekim 2012 ye kadar tamamlanması beklenen değişikliklerin onaylanması sonrası faalite egeçeceği kaydedildi. Lewis açıklamalarında gelişmiş ülkelerden alınacak yüzde 6 oranında oy oranının gelişmekte olan ve dinamik bir şekilde ilerleme göstermeye başlayan ülkelere verilemsi konusunda kararlı olduğunu ve kota oranlarının da buna göre şekilleneceğini ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye çok uzun yıllardan beridir borçlandığı Uluslararası Para Fonu ndan artık borç talep etmeyeceğini açıklamıştı. Kalan borçların ise ödemesi devam etmekte. IMF istikrarlı bir dünya ekonomisi için kurulan ve denetleme görevini de yürüten uluslararası bir kuruluştur. Uluslararası Para Fonu nun siyasi olarak çalışmalarda bulunduğu ve çoğu ülke için yapılan borçlanmaların alınan ekonomik kararları sorgulaması ve yönlendirmesi eleştirilere konu olmaktadır. Resmi olarak çalışmalarına 1947 de başlayan kuruluş, 1. ve 2. dünya savaşlarındna sonra dünya ekonomisinin düştüğü zor durumda uzun vadeli krediler vermiştir. Eleştiriler arasında bu kuruluşun ABD çıkarları için kurulmuş ve halen devam eden ağırlığıyla menfi kazanç sağlamasına neden olduğu yorumları yapılmakta.

   
03.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 710 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13275 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13287 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss