Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

İsveçli Otomotiv Şirketi Volvo'nun yeni geliştirdiği otomobilde yaylar için hava yastığı bulunuyor. Trafik kazalarında yolcu ölüm oranlarını en aza indirmeyi planlayan sisteme göre, ön bölgedeki 7 sensör alanı sayesinde otomobil bir cismi algıladığında yaya hava yastığı devreye giriyor ve yaralanma olaylarını önlüyor. Şirketin teknik danışmanı olan Thomas Broberg yaptığı açıklamada en önemli ve hasar alabilecek olan kafa yaralanma olaylarına karşılık önlem almak amacıyla sileceklerin olduğu ön bölüme, gövde kısmına ve A-sütunu olarak bilinen bölgeye çarpma olduğunda yayaların kazalardan korunmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Broberg böyle bir çalışma yaptıkları için gurur duyduklarını ve yayaların kazalarda yaralanmalarının önüne geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Hava yastğının iki önemli fonksiyona sahip olduğunu belirten Volvo Teknik Danışmanı Thomas Broberg, öncelikle mesafe oluşturmak için kaportayı yukarıya kaldırdığını ve ön cam çevresindeki kısımların çarpmadaki etkisini azaltığını kaydetti. Yine ön tarafta bulunan sensörler aracılığıyla cisim algısıyla çarpmadan saniyenin yüzde birinden biraz daha fazla bir zamanda devreye girerek etkin oluyor ve otomobilin bu yaya hava yastğı özelliğini çalışır duruma getiriyor. Otomotiv şirketinin geliştiridiği bu sistemle kazadan sonra ölüm ve yaralanma olaylarının büyük ölçüde önüne geçebilir. Thomas Broberg yaya hava yastığının yeni çıkaracakları bir otomobilde olacağını ve bunu da kısa zamanda hayata geçireceklerini sözlerine ekledi. Broberg bu hava yastığının çok önemli bir işlevi olacağını ve bunu hayata geçirecekleri için oldukça mutlu olduklarını vurguladı. Volvo nun bu yeni modelinin uzmanlar tarafından görülmesi ve değerlendirilmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.


   
08.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 754 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13356 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13368 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss