Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kömürden gaz üretebilmeyi gerçekleştirmek için çeşitli çalışmalarda bulunduklarını ve 1 milyar metreküp sentetik gaz ürettiklerini BOTAŞ a ise herhangi bir ihtiyaç halinde verebeilmeyi düşündüklerini ifade etti. Bakan Taner Yıldız kömür kullanımının çok önemli olduğunu bu sayede yerli kaynakların kullanılabildiğini belirtirken, Türkiye Kömür İşletmleri nin bu konuda en fazla verim alınabilecek şekilde kullanıam uygun hale getireleceğini kaydetti. Kömürden elde edilen sentetik gazın yanında özel bir santal kurarak kömürün elektriğe dönüşütürlmesi konusunda da gerekli çalışmaların başlatılacağını vurguladı. Türkiye de konutların doğalgaz tüketiminin yaklaşık olarak 9 milyar metreküp oranında olduğu bilgisini veren Enerji bakanı Yıldız, üretimde olunan sentetik gazın tüketine doğalgazın 9 da 1 oranına denk geldiğinin altını çizerken, bunun önemi ile ilgili de vurguda bulundu. 

Kömürden elde edilen maddeler arasında etanol ve metanol maddelerinin de bulunacağını bunun da yüksek olan ithalatımızı önemli ölçüde azaltacağının altını çizen Bakan Yıldız, ithalat oranının bu maddlerde yüzde 70 leri bulduğunu söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yerli kaynakların kullanılması konusunda atılan adımların oldukça verimli olacağını ve bu konuda gereken ne varsa yapılacağını belirtti. Taner Yıldız, kömürün daha fazla kullanılmasının ortaya çok daha fazla seçenek çıkmasına sebep olduğunun bilincinde olduklarını ve bu konunun diğer dallarıyla beraber verimli bir halde ülke ekonomisine kazandırılması için projeler ve planlamalar yaptıklarını sözlerine ekledi. Kurulacak hibrit santraliyle kömürün elektirk enerjisine dönüştürülmesinin de sağlanacağını ifade eden Enerji Bakanı Yıldız, istenen hedeflere ulaşılabilmesi için çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü vurguladı.

   
09.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 756 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13393 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13405 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss