Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Korsan taksilerle ilgili yeni yasaların çıkması ve hem korsan taksiye hemd e içerisindeki yolcuya verilen cezalar nedeniyle taksi plakası fiyatlarında artış meydana geldi. Yasanın henüz yürürlüğe girmesiyle beraber fiyatlar bir anda 700 bin lira dan, 950 bin liray a fırlayarak 1 milyon lira sınırına dayanmış oldu. Yüzde 30 a yakın bir artışın söz konusu olduğu İstanbul piyasasında korsan taksilerin ise oldukça zor günler geçirdiği tahmin ediliyor. Taksi plakalarına yarayan bu yasanın aynı zamanda taksi plakası kiralarının da artmasına neden oldu.

Ceza almamak için korsan taksiye binmek istemeyen yolcuların ödeyeceği ceza miktarı ise 215 lira. Korsan taksilere verilen ceza ise ilk seferde 950 lira olarak belirlendi. Daha önce bu cezanın karşılığı olarak 650 lira alınmaktaydı. bir sene içerisinde tekrar eden yasa ihlali neticesinde ise verilecek ceza 3.250 lira olarak belirlendi. Korsan taksi sayısının artması ve taksicilerin bu konuda kamuoyuna da yansıyan eylemleri neticesinde 3 Haziran da Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun da düzenlemeye gidilmiş ve ruhsatsız çalışan araçlara verilecek cezalar yeniden tespit edilmişti. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Memduh Çırak, spekülatörlerin taksi plakalarının fiyatlarını 900-950 bin lira seviyesine çekmeye çalışmasından aslında rahatsız olduklarını ve günlük kiralamarda ve şoför günlüğünde de artışlar meydana geldiğini ifade etti. Çırak, çıkarılan yasayı oldukça olumlu bulduklarını bu sayede korsan taksiciler için bu hak ihlalinin daha da caydırıcı bir hale geldiğinin altını çizdi. Uzmanlar korsan taksi işletenlerin oldukça ciddi bir gelir kaybına uğradıklarını ve yolcu sayılarında büyük oranlarda düşüşler gözleneceğini bildirdi. 

   
10.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 839 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13410 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13422 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss