Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Jeoloji Profesörü Naci Görür, katıldığı Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi konferansında Marmara da beklenen depremin tarihinin tekrarlama periyodunun 2016 senesinde tekamül ettiğini açıkladı. Marmara Denizi nde görülen son büyük depremin 1766 senesinde kayıtlara geçtiğini 250 yılda bir tekrarlama periyoduna göre bunun 2016 senesine denk geldiğini ifade etti. Pror. Dr. Naci Görür, 1999 senesindeki büyük deprem felaketiyle beraber Marmara Denizi ndeki faylar deforme oldu ve tetiklendi şeklinde konuşurken, Kuzey Anadolu Fay Hattı nın en belirgin olan özelliklerinin depremin doğudan batıya doğru hareket etmesi olduğunu, 1939 Erzincan Depremi nden bu yana büyük depremlerin bu fay hattında batıya taşındığını ve sıranın Marmara Denizi nde olduğunun altını çizdi.

Profesör Naci Görür, Marmara da olabilecek bir depremde en kötü senaryonun 7.6 şiddetinde olacağını, binaların yeterli sağlamlıkta olmamasının büyük risk yarattığını belirtti. Görür, kentsel dönüşümü "Yasa vatandaşa dokunmuyorsa başka anlam çıkar" şeklinde yorumlayan Naci Görür, sadece gecekonduları yıkıp yerine toplu konut yapmakla bu işin çözülemeyeceğini söyledi, Depremlerin sekmeden sürdüğünü ve yeni hedefin İstanbul olduğunu belirten Prof. Dr. Naci Görür, deprem için alınması gereken bütün önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti. 2016 senesinin 250 senelik periyodun tamamlanması anlamına geldiğini belirten Görür, Kuzey Anadolu Fay Hattı büyük depremlerinde sıranın Marmara Denizi nde olduğunu, Gölcük te meydana gelen depremle denizin altındaki fayların iyice deforme olduğunu ve tetiklenmeye başlandığını sözlerine ekledi. Bütün uzmanlar tarafından Marmara Denizi nde özellikle İstanbul u etkileyecek ve büyük bir felakete neden olacak depremin en kısa zamanda görüleceği hakkında genel bir kanı mevcut.

   
18.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 876 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13392 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13404 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss