Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısında faiz ile ilgili merak edilen kararını açıkladı. Piyasanın isteği yönünde faiz oranları sabit kalırken, TL ye karşılık olarak altın ve döviz bulundurma oranını 5 puan seviyesinde yukarıya çekti. Bankadan yapılan açıklamaya göre; küresel büyümedeki zayıflama görünümüne rağmen ihracattaki artışın enflasyonu düşürmeye yardımcı olacağını, cari açık konusunda ise yine kademeli olarak azalacağını tahmin ettiklerini ifade edildi.Avrupa daki sıkıntılı ekonomik durum gerektirdiğinde TL nin korunması amacında olduklarının altını çizen Merkez Bankası, bu durumun 4.9 milyar dolar ek rezerv sağlmaka anlamına geldiği belirtildi. Açıklamada ayrıca "temkinli duruş" ifadesi yer alırken merakla beklenen faiz konusunda sabit kalma fikrini benimsediğini ve gidişatın bu yönde olacağı izlenmini, verdi.

Zorunlu karşılık oranının artması neticesinde ek rezerv sağlanacağının açıklanması "likitide sağlanmasına katkı da sağlar" görüş birliğinin oluşmasını sağlandı.  Açıklamanın ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası günü yükselişle kapattı. 1.7 puan seviyesinde gerçekleşen yükselişle 60.439 puan oldu. Kamuoyu tarafından uzunca süredir beklenen açıklam böylece gerçekleşmiş oldu. Faizle ilgili alınana kararla ilgili nedenler sıralanırken, bankaların karşılık oranlarıyla ilgili de önemli açıklamalar geldi. Enerjinin yanında işlenmemiş gıda ücretlerindeki olumlu seyhrin devam etmesinin enflasyonun durumunu iyileştireceğini kaydeden açıklamada, temkinli duruş vurgusu yapıldı ve ek parasal sıkılaştırmaya gidilebileceği yönünde açık kapı bırakıldı. Açıklamanın ardından yükselen borsa, açıklamaları olumlu olarak değerlendirmiş oldu. Kamuoyunda da merakla beklenen açıklamanın ardından fazi ile ilgili sabit durumun yanında karşılık seviyesi üzerinde duruldu.

   
22.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 783 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13399 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13411 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss