Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Amerika Birleşik Devletleri nin dünyaca ünlü üniversitesi Massachusetts Institute of Technology (MIT), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından vakfına bağışlanacak para ile çeşitli imkanlardan yararlanmamızı sağlayacak. 17 Milyar dolarlık dev bütçesi olan eğitim kurumu, dünyanın önemli eğitim merkezlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yatırılacak olan parayla bu okuldaki öğretim üyeleri, laboratuvarlar ve çeşitli imkanların araştırma yapmak için kullanılacağını, bunun önemli bir adım olduğunu ifade etti. Vakfa verielecek olan paranın TUBİTAK üzerinden aktarılacağını belirten Bakan Nihat Ergün, Türkiye den gönderilecek yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bütün araştırma olanaklarından yararlanabileceğini söyledi. Ergün anlaşmanın tamamlandığını ancak yaşanan gecikmenin buna uygun bir yasamızın olmamasından kaynaklandığının altınız çizen Bakan Nihat Ergün, bu duruma özel bir yasa çıkaracaklarının haberini verdi.

Bu projeyle ilgili ne kadarlık bir tutarın yatırılacağının henüz tam olarak netleşmediği açıklanırken, Çin in bu projeye 17 milyon dolarlık bir ücretle dahil olduğu bildirildi. Bu tür ortaklık çalışmalarının süreceğini kaydeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gerekli adımları attıklarının mesajını verdi. Yarrarlanılacak imkanlara ek olarak bu üniversitede Türkçe araştırma yapılabileceğini vurgulayan Nihat Ergün, Türkçe nin seçmeli olan dersler arasında yerini alacağının da müjdesini verdi. Dünyaca ünlü olan Massachusetts Institute of Technology, vakıf üyesi ülkelerin kendi araştırmalarını destekliyor ve oldukça önemli olanaklarının kullanılmasına izin veriyor. Bakan Nihat ergün ayrıca üniversitenin rektörü ve Türk akademisyenlerle biraraya geldi. Bu adımın Türkiye için önemli olduğunun altını tekrar tekrar çizen Bakan Ergün, gelecekte çok daha fazla eğitim kurumuyla ortak projelerde yer almalarını sağlayacak anlaşmalara imza atacaklarını ve gereken herşeyin ivedilikle yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

   
25.06.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 836 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13410 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13422 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss