Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Avrupa Borsa larının düşüşlerle günü kapamasına rağmen günü artışla tamamladı. Amerika Birleşik devletleri tarafından gelen haberlerin tarım dışı istihdam rakamlarının kötü sonuçları üzerine Avrupa da piyasalar, değer kaybına uğradı. Avrupa da 1.5 seviyesinden fazla satış gözlemlenirken, hisse senetlerindeki artış İMKB de 1.3 seviyesinde oldu. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı nın, yaptığı açıklamalarda cari açık ve büyüme ile ilgili olarak olumlu ifadelerde bulunması da piyasalarda olumlu hava esmesine neden oldu. Amerika Birleşik Develteri nden haberlerin gelmesi üzerine çeşitli piyasalarda birbirine yakın tepkiler gelmeye başladı. Avrupa genel olarak bu haberlerin olumusz etkileri altında kaldı ve düşüşler yaşanması üzerine satışlar başladı. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ise olumsuz bir tepki vermeyerek günü yükselişte ve olumlu seyirde sonlandırdı. 

ABD den gelen tarım dışı istihdam konusundaki rakamların beklentilerin oldukça altında kalması ve işgücü istihdamındaki genel değerlerin olumsuz olarak yansıması hem ABD ç piyasasında hem de Avrupa da etkili oldu.  İşsizlik oranı 8.2 ile sabit kalırken, tarım dışı istihdam rakamlarının 100 bin beklentisinin altında kalması ve 80 bin çevresinde seyretmesi olumsuz tepkilere neden oldu. Uluslararası piyasalarda Dolar -Euro paritesi 1.2347 oranına düştü. Yatırımcıların riskin devam ettiği ve kaygıların yeterince giderilemediği endişesiyle satış eyleminde bulunması üzerine düşüşler ardı ardında gelmeye ve parite aşağı yönlü tepki vermeye başladı. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, medyaya yaptığı değerlendirmelerde cari açıkla ilgili seyrin olumlu olarak algılanması gerektiğini belirterek, diğer verilerin de ileriye dönük olarak umut verici şeklinde yorumlamasının ardından piyasalar bu değerlendirmeye yukarı yönlü hareket ile iyimser bir tepki verdi. Ekonomi kanallarından piyasalarla ilgili açıklamalarda, uzman görüşlerinin genelde iç piyasayla ilgili olumlu olması ilerki günlerde de çok fazla ani tepkilere prim vermeyeceği şeklinde yorumlandı. Avrupa piyasalarında gelecek günlerde, dünya gündeminin karışık olması üzerine ne tür tepkilerle ne tür oranların yer alacağı bilinmezliğini koruyor. Krizdeki ülkelerin ekonomik reformlarını dahi henüz tamamlayamamış olması, bu tür istikrarsızlıkların yaşanmasına neden olabilir.

   
06.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 650 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13274 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13286 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss