Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Fransa ile sık sık gündeme gelen sözde soykırım yasası, Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy döneminde oldukça önem verilerek parlementodan geçmesi sağlanmış fakat Fransız mahkemelerinden gelen itirazla uygulanamamıştı. Fransa nın Yeni Cumhurbaşkanı François Hollande, muhalefetteki aşırı milliyetçi Daşnak Partisi ndeki yöneticilerden birisni arayarak, seçim öncesi verdği yasayı onaylayacağına yönelik sözünü tutacağını bildirdiği haberleri ile anılıyor. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, meslektaşı Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile Fransa da Suriye ile ilgili toplantıda biraya gelmiş ve Fransa tarafından sözde soykırım yasasının artık çıkmayacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından Fransa nın milliyetçi kanadından oldukça yoğun tepkiler gelmiş ve gündemin ilk sırasına bu olay yerleşmişti. Milliyetçi parti yöneticilerinden birisinin sosyal paylaşım ağı Facebook ta Cumhurbaşkanı Hollande ın kendilerine seçimden önce veridği yasanın çıkacağına dair sözü tutacağını söyledğini iddia etti. Fransa da hükümet içindeki ayrılığa dikkat çekilirken, konunun üzerinde daha fazla durulmaya başlandı. Milliyetçi muhalefet partisinden, Dışişleri Bakanı Fabius a gelen tepkiler oldukça yoğun olmuş ve çeşitli eleştirilere maruz kalmıştı.

Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy döneminde bu yasanın onaylanması gündeme geldğinde iki ülke arasında gerilim yaşanmış ve Fransa da kabul edilmesinin ardından da çeşitli yaptırımlar yapılması gündeme gelmişti. Daha sonra mahkemelerin kararı reddetmesi ve Yeni Cumhurbaşkanı Hollande ın yönetimi devralması üzerine, uygulanması düşünülen yaptırımların iptal edildiği bildirilmişti. Suriye ile ilgili görüşmeler için Fransa ya giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, meslektaşı Fransız Bakan ile görüşmelerinin ardından olumlu açıklamarda bulunmuştu. Fransız Bakan ise sözde soykırım yasasının artık çıkarılmayacağını açıklamış ve konu ile ilgili Türkiye nin saygısını kazanmıştı. Facebook ta milliyetçi muhalefet partisi yöneticisi, Cumhurbaşkanı Hollande ın kendisini arayarak, seçim öncesi söz verdiği gibi yasanın çıkması için çalışacağı ifadesini kullandığını iddia etti. Bu yasayla ilgili çeşitli tartışmalar yaşanmış ve iki ülke arasında ciddi bir siyasi krize neden olmuştu. Fakat daha sonra değişen yönetimin konu ile ilgili açıklamalrı üzerine ilişkiler normalleşmiş ve en son Fransa Dışişleri tarafından ifadelerde yasanın artık parlementodan çıkarılması için uğraş vermeyeceklerini belirtmişti. 

   
08.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 775 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13393 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13405 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss