Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Türkiye de son zamanlarda Arap Turistlerin yoğunluğu oldukça net görülür duruma geldi. Özellikle İstanbul gezilerine önem veren turistler, Türk Dizi lerinden gördükleri yerleri gezmek istiyor. Arap Baharı nın ardından daha önce sıkça gittikleri Mısır gibi ülkelere gitmeyen ve Türkiye yi seçen Araplar, turizmin gelişmesine de katkı sağlıyor. Haf-Let Turizm Acentası Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kayademir, bu yoğun ziyaretlerin nedeninin dizler olduğunu, bununla beraber Arap coğrafyasında yaşanan siyasal ve sosyal gelişmelerin de artış da etkili olduğunu ifade etti. Kayademir, Arap Turist lerin özellikle İstanbul daki yerleri gezmek istedğini ve hatta dizilere mekan olan köşk ve yine dizilerde kullanılan yerleri görmek için istekte bulunduklarını belirtti. Türizm açısından bu yüksek potansiyelin sevindirici olduğunu ifade eden turizmciler, dizilerin yayında kaldığı sürece bu tür seyahatlerin artacağını ve ülke turizmine katkısının büyüyeceğini söylüyor. 

Yoğun turist sayısının ilk Türk Dizi lerinin ihracatıyla başladığını belirten Haf-Let Turizm den Nevzat Kandemir, daha sonra yaşanan Arap Baharı nın da etkisiyle, Arap Turistler in tatil seçeneklerini Türkiye den yana kullanarak, bu yoğunluğun yaşanmasına neden olduğunu kaydetti. Tatil programlarının büyük kısmını İstanbul un gezilecek yerleri için ayıran turistlerin İstanbul da yaşanan yüzde 13 lük turist sayısının kaynağının da baş sorumlusu olduğu biliniyor. FPD Gayrimenkul Ortaklığı Satış Direktörü Fuat Dermanoğlu Araplar ın istanbul da konut baktıklarını ve bu sayının her geçen gün artış gösterdiğini ifade etti. Son yıllarda yabancıların Türkiey ilgisinin artmasında Araplar ın büyük katkısı olduğunu ve bunun kaynağının da diziler olarak gördüğünü söyleyen Dermanoğlu, bundan oldukça memnun olduklarını belirtti. Çekilen Türk Dizi lerinde İstanbul un güzelliklerinin sergilenmesinin ve bu dizilerin Arap coğrafyasına ihraç edilmesinin gayrimenkul sektörüne etkisinin tartışmaz olduğunu ve bunun devam etmesini istedikleri kaydetti. Dermanoğlu, İstanbul da gayrimenkul almak isteyen Arap Turistler in özellikle denize yakın yerleri tercih ettiklerini, bu konunun da anlaşılabilir olduğunu sözlerine ekledi. Arap Turist sayısındaki patlama sadece İstanbul iel sınırlı olmadığı biliniyor. Türkiye deki tatil bölgelerinde de yine Araplar ın yoğun ilgisinin olduğu biliniyor. Ege ve Akdeniz de hem tursit sayısı hem de yabancılara satılan gayrimenkul adeti göz önüne alındığında bu tursitlerin diğer tursitlere göre oldukça fazla sayıda olduğu bilinen bir gerçek. Hem turizm sektörü hem de gayrimenkul sektörü yaşanan durumdan oldukça memnun. Çekilen dizilerin ihracatı için gerekirse devlet desteği alınarak bir planlama içerisine girilmesinin önemli olduğunu, bunun ülke ekonomisine katkı sağlayacağını söyleyen Acenta ve Gayrimenkul sektörü temsilcileri, konunun desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

   
09.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 853 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13344 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13356 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss