Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Türk Hava Yolları 10 seneden beridir yaptığı rötarlar ve buna bağlı masraflar nedeniyle 48 Milyon TL harcamış oldu. Rötara bağlı olan masraflar arasında yolcu konaklaması ve uçuş gibi sebepler bulunuyor. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran, soru önergesinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek in yanıtlaması istemiyle THY nin rötar nedeniyle ettiği zararı sordu. Maliye Bakanı Şimşek de konuyla ilgili verdiği cevapta bugüne kadar rötar yüzünden yapılan harcama tutarının 48 Milyon TL olduğunu ve bu bilgilerin THY den alındığını ifade etti. CHP Milletvekili Oran ise planama sorunları nedeniyle paranın çarçur edildiğini söyledi. Daha önce Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ise yaptığı açıklamalarda, sadece geçen yıl olmak üzere rötarların kuruma 110 Milyon Dolar kaybettirdiğini söylemişti. İki açıklama arasındaki çelişki oldukça fazla.  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, daha önce şirketin 2 Milyon Dolar zarara uğramasını sebep gösterip, 305 kişinin işten atılıp ekmeğiyle oynanmasına neden olan THY nin bir yanda da bu tür plansızlıklarla 48 Milyon TL kaybettiğini kaydetti. 

THY nin uçaklarının rötar yapması nedeniyle harcadığı para gündem konusu oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek in cevap vermesi isteği ile verilen soru önergesi neticesinde verilen cevap son 10 yılda 48 Milyon Tl lik zararın olduğu yönündeydi. Fakat THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, daha önce yaptığı değerlendirmelerde, sadece 2011 de yani 1 sene boyunca rötar sebebiyle meydana gelen kaybın 110 Milyon Dolar olduğunu bildirmişti. Soru önergesini veren CHP İstanbul Milletvekili Oran, kurumun çalışanlarının yaptığı basın toplantısı nedeniyle işten çıkarmalarda bulunduğunu buna neden olarak da kurumun zarar uğratıldığını gösterdiklerini ifade etti. Oran, THY, plansızlık nedeniyle bu kadar zarar ederken, çalışanlarının basın toplantısı yapmaları nedeniyle işten çıkarılmalarının haksızca olduğu belirtti. Maliye Bakanı Şimşek, verdiği cevapta yapılan bağlı masrafların, THY nin yeni bir uçakla yolcuları seyahat ettirmesi yoksa da bir başka havayoluyla anlaşması, yolcuların konaklama masrafları vss. gibi nedenlerle harcamaların gerçekleştiğini bildirdi. Türk Hava Yolları nın hakkını isteyen çalışanlarının 305 tanesini işten atarak haksızca bir davranışta bulunduğunu ve bu insanların ekmeğiyle oynadığını sözlerine ekledi. Soru önergesini cevaplayan Maliye Bakanı, daha önce THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu nun açıklamarıyla çelişmiş bir duruma düştü. 

   
16.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 839 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13385 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13397 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss