Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

 

Yozgat ın Sorgun İlçesi 1 milyon tonluk manganez rezervinin bulunmasıyla gündeme oturdu. Yapılan çalışmalarla gün yüzüne çıkarılan, 5600 ton manganezin ardından çalışmaların devam ettiği ve devamının geleceği açıklandı. Bulunan rezervin hem miktar olarak hem de kalite olarak oldukça iyi durumda olduğu da açıklandı. Bir zenginleştirme tesisi kurulmasının gündeme geldiği ilçede, büyük bir maden rezervinin olduğu bildirildi. Manganezin kullanıldığı önemli alanlardan olan, çeliğin dayanıklılığını arttırması olarak biliniyor. Bununla beraber çok sayıda kullanım şekli olan madenin, büyük bir ihtiyaca cevap vereceği tahmin ediliyor. Aşağıcumafakıllı Köyü, bulunan bu rezervin ardından, oldukça prim yaptı. Köyde artan kira fiyatlarıyla tarlalar değerlenmeye başladı. Tarlalarının kiralanacak olmasından dolayı mutlu olan köylüler de bu bereketten yararlanmış olacak. Bölgedeki araştırma çalışmalarının sonuç vermesinden dolayı mutlu olan yetkililer ve köy halkı, manganez rezervinden oldukça umutlu. İleriki zamanlarda çok daha avantaj sağlayacağını düşündükleri tesisin tüm imkanlarından yararlanmak istiyorlar.

Çalışmaların ilk olarak 1957 senesinde başladığı ifade edilirken, madende yaşanan göçük nedeniyle ölen 2 işçinin ardından, tesisin kapatıldığını ve o günden beri de işletilmeye kapalı olarak kaldığı belirtildi. Köyde istihdama da neden olan rezervin, köy halkı için nimet olduğunu belirten muhtar, durumdan mutluluk duyduklarını ifade etti. Manganezin işlenerek oldukça önemli bir ihracat kaynağı da olacağı belirtilirken, tesisin büyütülerek, zenginleştirme çalışmalarına hız verilmesi gündemde.konuyla ilgili açıklamalar yapan bölgede bulunan yetkililer durumun oldukça olumlu bir şekilde ilerlediğini ve oldukça uzun bir zaman Türkiye nin ihtiyacı olan rezervi sağlamasının yanında ihracat için de önemli bir avantaj sağlayacağını ifade ettiler. Konuyla ilgili basında ise geniş yer ayrılan haberler çıktı. Çeşitli uzman görüşlerinin yer aldığı haberlerde, ortaya çıkan manganez rezervinin ülkeye sağlayacağı katkıların altı çizilirken, konunun daha uzun zaman gündemde kalacağı tahmin ediliyor. 


 

   
22.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 901 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13182 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13194 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2948 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6948 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss