Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Grönland daki uydu görüntüleri, dünyanın içinde bulunduğu tehlikenin tekrar hatırlanması için yeni bir gündem oldu. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uydulardan alınan görüntülere bakıldığında, 4 gün boyunca süren ve hacimce büyük buzların tehlikeli boyutlarda olduğunu bildirdi. Sürekli gözlenen bölgedeki bu oldukça yoğun erimenin 8 Temmuz da başladığı kaydedildi. Bu büyüklükte bir erimenin sadece 150 senede bir oluştuğunun altı çizilirken, bu kadar geniş bir alana yayılan bir erimenin ise ilk kez gerçekleştiği söylendi. Geçtiğimiz günlerde de yine aynı bölgede 120 kilometrekare lik bir buzul parçası kopmuş ve tedirginlik yaratmıştı. Petermann Buzulu olarak bilinen bölgenin kopan buzulu, tehlikeli boyutlardaydı. Dünyanın içinde bulunduğu iklimsel karışıklık ve yoğun ısınmanın sebeplerinden olarak gösterilen buzulların erimesi olayı, gelecekte bizi bekleyen tehlikeleri bir kez daha hatırlamamızı sağladı. NASA tarafından düzenli olarak uydu görüntüleri ve son teknoloji cihazlara takip edilen bölge, son zamanlarda hiç olmadığı kadar hareketli durumda. Bu durumun dünyanın gelecekte yaşabilir bir yer olup olamayacağı ile ilgili endişeleri arttırdığı bildirildi. 

Oldukça yoğun olarak yaşanan erimelerin arkasından bilim adamları yaptıkları açıklamalarda; insanın atşele oynadığını ve küresel ısınmanın önüne geçmek için çok daha fazla çabalaması gerektiği ve çevre duyarlılığı ile ilgili olarak da ekstra hassasiyet isteklerini belirttiler. Dünyadaki iklimsel dengenin her geçen gün değiştiği ve ilerde bu durumun çok kötü sonuçlar doğuracağı ifade edildi. Bilim adamlarının tamamı, yaşanan bu olumsuz durumla ilgili ülkelerin biraraya gelip, çeşitli anlaşmalar imzalayarak önlem alması gerektiğini vurguluyor. Çoğu ülke ise milli menfaatleri gereği bir çok anlaşmanın altına imza atmıyor. Çevreci bir kuruluş olan Greenpeach, zaman zaman yaptığı protesto eylemleriyle konuyu gündemde tutmaya çalışıyor. Kuruluşla ilgili olarak da çeşitli tartışmaların yaşandığı biliniyor. Ne olursa olsun, dünyanın zamanı hızla tükeniyor. Ne kadar uzak bir gelecek bilinmiyor ama artık eskisinden uzak olmayacağı ortada. Yoksa insanoğlunun yaşayabileceği yeni dünyalar keşfetmesi zaruret olacak. Henüz bu konuyla ilgili bir gelişme yok ve çok uzun zamanda olmayacağı tahmin ediliyor, bilim çevreleri tarafından.

   
25.07.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 782 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13275 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13287 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss