Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Taksim de trafiğin yer altına alınması ve buna bağlı bir çok değişikliğin hayata geçirilmesini kapsayan projede teklif verecek olan firmalar belli oldu. Mimarlar tarafından oldukça eleştiri olan projenin alt geçitle beraber meydanın ana damarlarının kesileceğini bildirdiler. 23 Ağustos tarihinde alınacak teklifler, Taksim de trafiğin azaltılması amacıyla yapılacak projenin kimin tarafından üstelnileceğini belli edecek. Anıtın bulunduğu bölgede, otobüs durakları da kaldırılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi proje detaylarını ve teklifde bulunacak firmaları da açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bölgenin çok daha düzenli bir hale gelerek yay trafiğine tamamen açılacağı bilgisini verirken, Tarlabaşı geliş yönünden yer altı trafiğinin Dolmabahçe ye kadar kesintisiz olarak devam edeceğini açıkladı. İlk olarak Başbaakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan planlamlaya göre, Taksim in araç trafiğine kapatılacağı ve tüm otobüs duraklarının da bölgeden uzaklaştırılacağı bildirilmişti. 23 Ağustos Günü verilecek olan tekliflere göre ne kadar sürede bitirileceği ile ilgili detaylı açıklamanın yapılacağı tahmin edilirken, sürenin kısa olmasına dikkat edileceği düşünülüyor. 

İstanbul da trafikle ilgili gelişmeler son hızla devam ediyor. Her yeri şantiye haline gelen şehir, yeniden düzenleniyor. Bütün bu çalışmalar kapsamında, İstanbul un göbeği sayılan ve en önemli meydanı olan Taksim Meydanı nın araç trafiğinden arındırılıp, yayalaştırılması çalışmalarında teklif aşamasına gelindi. Mimarlar Odası tarafından çekincelerin dile getirildiği çalışmalar, Taksim de yayaların söylenilenin aksine rahatlıkla dolaşamayacakları iddia edilirken, yapılan projenin bu konuda detaylı düşüncelere sahip olmadığı bildirildi. Taksim de bu planlamaların bir çok eksikle dolu olduğu savunulurken, bir an önce bu planlamaların değiştirilmesi gerektiği konusunda yetkililerin uyarıldığı belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise kendisinin de mimar oldğunu bu uygulamalrın yayaların düşünülerek hayata geçirilmesine karar verildiğini ifade etti. Herhangi bir sorun yaşanmayacağını söyleyen Topbaş, bitirlmesinin ardından yepyeni bir meydan oluşacağını ve bu durumdan memnun kalınacağını kaydetti. Gelecek günlerde konu etrafındaki tartışmaların büyüyeceği ve kamuoyunu meşgul  edeceğini tahmin ediyoruz.

 

 

   
04.08.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 689 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13272 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13284 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss