Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Firmalar artık işe alım yaptıklarında oldukça dikkatli olmak zorunda. Eskisi gibi tanıdık ahbap dönemi sona erdi. Torpil ve adam kayırmacılığın olduğu yerlerde gelecekle ilgili planlardan bahsetmek hayalcilik olur. Bir ekip oluştruulacağı zaman veya ekibe bir ve daha fazla kişi dahil olacağı zaman, oldukça profesyonelce düşünülerek karar verilmelidir. Şirketler için ön görüşme yanında diğer destekleri de sağlayan çoğu yabancı menşeli aracı kurumlar da bulunmakta. Ancak buradaki insanların işe alım süreçlerinde ne kadar yetkin olduğu ve uyguladıkları testler tartışılır. Ekstra bir maliyete ve zaman kaybına girmeden aracı kurumdan aldığınız bu hizmet size çok daha pahalıya patlayabilir. Çünkü işe alacağınız kişinin yetersiz olması en iyi ihtimalle size zaman kaybettireceği aşikardır. Büyük firmalar için insan kaynakları departmanları bu işin yapıldığı yerlerdir. Buradaki yöneticiler ve bağlı ekip, iyi eğitim almış ve profesyonelce işe alımları gerçekleştirmektedirler. Fakat ülkemizde tam olarak oluşmayan kurum kültürü nedeniyle yine aile şirketi havasında işçi alımları olur. 

Oldukça önemli bir konu olan bu süreç, vereceğiniz karara göre geleceğinizin şekillenmesini sağlayacaktır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde, yetkinliğini hem eğitim hem de tecrübeyle kanıtlamış ve birçok testten geçmiş insnalar, insan kaynakları departmanlarında görev alırlar. Psikoloji eğitimleri de bulunan bu çalışanlar uyguladıkları türlü testlerle bir kişinin düşünülen iş için ne kadar yetkin olduğuna karar verirler. Bunu yaparken hem çalışılacak branşla ilgili testler yapılır hem de kişilik testleri devamında gelir. Bunun dışında yapılacak mülakatlar ve iş deneyimlerinin oldukça detaylı bir şekilde sorgulanması hata payını en aza indirmeyi hedeflemiştir. Kişilik testlerinde oyunculuk yeteneğini kullanan adaylar, deneyimsiz ve profesyonel olarak bu işi yapmaya uygun olmayanlar tarafından gözden kaçabilir. Hatta deneyimli insan kaynakları yöneticileri bile bazen yanılabilir. Ancak deneme süreleri bu konuda işverene yardımcı olan sürelerdir. Bu süre içerisinde yapılacak bir gözlem yararlı olacaktır. Özellikleri iyi olan çalışanların elde tutulması için piyasada sağlanan ortalama imkanların üzerine çıkılabilir. İşin önem derecesi, zorluk derecesi vb. özellikleri de yine verielecek ücrette artışa neden olan diğer özellikler arasında gösterilebilir. Bu nedenle işe alım sürecinde, oldukça titiz bir karar verme yolu izlemeniz, şirketiniz için olumlu sonuçlar doğuracaktır.

   
08.08.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 749 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13405 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13417 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss