Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Tiger markalı biraları üreten Fraser şirketinin hissedarları 28 Eylül’de Heineken’in teklifini oylamak için bir araya gelecek. Uzun süredir devam eden birleşme süreci, Taili milyarder Charoen Sirivadhanabhakdi, Asyalı şirkete teklif sunmasıyla sekteye uğramış ve belirsizlik yaratmıştı.

Heineken, bu çalışmayla hızla büyüyen Asya bira piyasasında uzun zamandır ihtiyaç duyduğu paya kavuşmuş olacak. Hollandalı şirket şu anda APB’nin yüzde 46.75’lik hissesini elinde bulunduruyor.

40’tan fazla marka
APB’nin kontrolünü ele geçirmek, Heineken’in Tiger ve Bintag APB gibi bira markalarına sahip olması anlamına gelecek. Hollandalı bira üreticisi böylece Endonezya, Malezya ve Singapur’u içine alan bira pazarında öne çıkacak. Asia Pacific Breweries’in bünyesinde 30 farklı içecek ve 40’dan fazla marka yer alıyor. Bu markalar Asya’da 14 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket aynı zamanda bölgedeki bazı pazarlar için Heineken de üretiyor.

En büyük satın alma
APB’nin Hollandalı bira üreticisinin 2010’dan bu yana yaptığı en büyük satın alması olacağı ifade edildi. Heineken en son iki yıl önce Meksikalı bira üreticisi Fomento Economico Mexicano S.A.B’ın bira şirketini satın almıştı. Hollandalı banka ING’nin analistlerinden Gerard Rijk, anlaşmanın Heineken hisseleri için oldukça olumlu bir etki yaratacağını ifade etti.

Bira üreticilerinin pazar payları:
Anheuser-Busch InBev, 18.3
SABMiller, 9.8
Heineken, 8.8
Carlsberg, 5.6
China Resources Enterprise, 5.4
Tsingtao Brewery, 3.6
Modelo SA de CV, 2.9
Beijing Yanjing Brewery, 2.9
Molson Coors Brewing, 2.7
Kirin Holdings, 2.6

Şişesini değiştirecek
Heineken yeşil şişesinde değişikliğe gidiyor. Uzun süredir bira piyasasında kan kaybeden Heineken, ABD’de sattığı bira şişelerinin tipini değiştirerek pazardaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Heineken’in yeni şişeleri eskisine göre daha ince olacak ve şişenin boğaz kısmı uzayacak. Yeni şişelerin bu hafta New York’daki bar ve lokantalara gelmesi bekleniyor. Yeni şişeler Ocak itibarıyla tüm dünyaya da sunulacak. Heineken, 1933’te ABD limanlarındaki içki ithalatı yasağının kalkmasıyla ülkeye giren ilk yabancı şirket olma özelliği taşıyor.

Kaynak: Hürriyet

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 667 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13356 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13368 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss