Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Penti’nin bir süre önce uluslararası yatırım fonlarıyla başlattığı ortaklık görüşmeleri tamamlandı. Dünyanın en büyük yatırım fonlarından The Carlyle Group’a azınlık hisse satışı gerçekleştiren Penti’de mevcut yönetim görevini aynen sürdürmeye devam edecek.

1950 yılında kurulan Penti, Türkiye’de çorap, iç çamaşırı, ev giyim, mayo ve aksesuar pazarında öncü bir firma haline geldi. Türkiye’deki 155 mağazasının yanı sıra 16 ülkede 39 ayrı mağazada tüketiciye ulaşan Penti’nin İngiltere, İtalya ve Çin’de de ofisleri bulunuyor.

Hedef global marka yaratmak
Yeni ortaklık yapısının, bir dünya markası olma yolunda adımlar atan Penti için önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo; “Carlyle ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden dolayı mutluyuz. Bu ortaklık zaten tartışmasız lideri olduğumuz çorap pazarındaki konumumuzu daha da güçlendirecek ve liderliğimizi çorabın yanı sıra iç giyim ve mayo perakendeciliğine de taşıyacaktır. Hedefimiz global bir Türk markası yaratmak” dedi.

Carlyle MENA Eşbaşkanı ve Carlyle Türkiye Yatırım Ekibi Başkanı Can Deldağ ortaklıkla ilgili "Büyük bir potansiyeli olduğuna inandığımız ve güçlü bir büyüme gösteren Penti’ye yatırım yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Penti’nin başarısını kanıtlamış yönetim ekibiyle birlikte çalışarak ve Carlyle’ın perakende alanındaki zengin küresel tecrübesinden faydalanarak şirket başarısının devamını sağlamak için müşterilere sunulan kaynak ve hizmetleri geliştirmeyi planlıyoruz" dedi.

Pragma Kurumsal Finansman’ın aracılık ettiği ortaklıkta her iki tarafı da memnun eden bir anlaşma sağlandığını ifade eden Pragma Yönetici Direktörü Kerim Kotan ise şunları söyledi: “Carlyle ve Penti birbirlerini stratejik olarak çok iyi anlayan firmalar oldular. İlk günden itibaren karşılıklı güven duygusunun hakim olması bu sürecin hızlanmasını ve altı ay gibi kısa bir sürede neticelenmesini sağladı.”

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 656 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13404 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13416 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss