Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Türkiye'nin ilk ve tek kapalı Mobilya Alışveriş Merkezi projesi, mobilya başkenti olma yolunda ilerleyen Bursa'ya bağlı İnegöl ilçesi'nde hayat buluyor. 55 mobilya sanayicisinin ortak girişimiyle 108 bin metrekare kapalı alan olarak planlanan Mobilya Kent İnegöl AVM'nin otel dahil toplam yatırım bedeli yaklaşık 40 milyon dolar.

İnegöl'e bağlı Akıncılar Köyü yolu girişinde inşaatına başlanan İnegöl Mobilya AVM,  toplam 108 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Her biri bin 350 metrekare alanda toplam 55 işyerini kapsayan projede; 120 odalı bir otel, bir banka şubesi, 2 kafeterya, bir restoran, bir düğün salonu, mescidin yanı sıra Hıristiyanlar ve Museviler için birer ibadethane, banka ATM'leri için ayrı bir bölüm, yönetim ofisleri ve 400 araçlık bir otopark da bulunuyor.

Projenin amacı toptancı nezdinde tanınan, bilinen ve tercih edilen bir marka olan İnegöl mobilyasını nihai tüketici nezdinde de güçlendirmek.  Yabancı alıcıların yılın her dönemi merkeze gelmeleri için çeşitli organizasyonlar düzenlenecek. Her firma kendi markasıyla kurumsal mağazasını oluşturacak ve bu mağaza konseptini hem yurtiçinde hem de yurt dışında pazarlayabilecek. Bu şekilde markalaşmanın önünün de açılması hedefleniyor.

1 yıl içinde tamamlanacak
İnegöl Mobilya AVM Kurucu Başkanı Haluk Özbek, Türkiye'nin mobilya merkezi olma yolunda ilerleyen Bursa'da bugüne kadar bu şekilde bir toplu mobilya AVM eksikliği olduğunu ve proje ile bu eksiğin en üst standartlarda giderileceğini söyledi. 2 ay önce ilk kazmanın vurulduğu İnegöl Mobilya AVM inşaatını 1 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Özbek, otel dahil projenin toplam yatırım bedelinin ise 35-40 milyon dolar olduğunu kaydetti.

Projeyle toptancı nezdinde tanınan, bilinen ve tercih edilen bir marka olan İnegöl mobilyası markasının nihai tüketici nezdinde de güçlendirmiş olacağına dikkati çeken Özbek, "Mobilya AVM projesinde yer alacak olan sanayicilerimiz kent genelindeki üretimin yaklaşık yarısını gerçekleştiriyor. Mobilya AVM, toptan ve perakende satış ile ihracatta da önemli bir merkez olacak. Yabancı alıcıların yılın her dönemi merkezimize gelmeleri için çeşitli organizasyonlar düzenlenecek. Ticaretin tüm yıla homojen olarak yayılması sağlanacak. Hedefimiz, merkezimizin 365 gün açık fuar alanı gibi hizmet vermesidir. Mobilya AVM'deki ticaret, ülkemize vergi ve istihdam, kentimize ise zenginlik ve uluslararası imaj kazandıracaktır" açıklamasını yaptı.

Özbek, her firmanın kendi markasıyla kurumsal mağazasını oluşturacağını, bu mağaza konseptini hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlayabileceğini, böylece markalaşmanın önünün de açılacağını vurguladı.

Her din için bir ibadethane
Mobilya AVM'de mescidin yanı sıra Hıristiyanlar ve Museviler için de ibadet alanı yapılacağına işaret eden Özbek, projenin nihai tüketiciler dışında ciddi anlamda ihracata da katkı sağlayacağını ve yılın 365 günü dünyanın her yerinden mobilya alıcılarına hizmet vereceğini vurguladı. Uluslararası bir AVM olarak yabancı ziyaretçilerine inançları konusunda da yardımcı olmak istediklerini dile getiren Özbek, "Burayı sadece kendimiz için değil, dünya insanlığı için inşa ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. Açıkçası bu hoşgörünün ciddi anlamda uluslararası ticaretimize fayda sağlayacağını da düşündük. Zira hükümetimizin 2023 yılı ihracat hedeflerine İnegöl mobilya sanayicileri olarak 1 milyar TL'lik katkı sağlamak istiyoruz" dedi.

'Projenin aynısı başka yerlerde de yapılacak'
İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Baysal: İnegöl 2'nci OSB'nin tamamen üretime katılması ve Mobilya AVM projesinin tamamlanmasıyla birlikte mobilya başkenti İnegöl tam anlamıyla bir cazibe merkezi haline gelecek. Otel ve sosyal donatı alanlarıyla tam bir kompleks halinde inşa edilen Mobilya AVM aslında bir prototip. İlerleyen dönemlerde büyük yerleşim alanlarında bu projenin aynısı tekrarlanacak. İnegöl, bu proje ile tüm Türkiye'ye açılacak. Projede, mobilya firmalarının yanı sıra tedarikçiler için de yer ayrıldı.

Kaynak: Gülay Soydan Pehlevan / Dünya

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 632 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13385 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13397 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss