Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Bugüne kadar Nadir Eserler Projesi kapsamında kütüphanedeki binlerce eserin dijital ortama aktarılması konusunda İstanbul Üniversitesi’ne teknoloji desteği sağlayan Teknosa, şimdi de İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’nde Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait 3 tek nüsha yazma eseri dijital ortama taşıyor.

Dünyada tek nüshaları İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’nde bulunan Divan-ı Muhibbi, Beyan-ı Menazil-i Sefer-i Irakeyn, Kitab-ı Bahriye adlı eserler Teknosa’nın yardımıyla gelişmiş dijital araçlar vasıtasıyla koruma altına alındı. Ülke tarihine ışık tutan nadir eserleri geniş kitlelerle buluşturmayı amaçlayan proje ile kamuoyunda tarihimize yönelik ilgi ve bilinç yaygınlaştırılmaya çalışılıyor, ayrıca özel ve kamu kuruluşları ile üniversitelere benzer projelerde öncülük etmek amaçlanıyor.

Proje kapsamında ayrıca dönemin önemli mimari eserlerinden olan Süleymaniye Camii’nin de 3 boyutlu interaktif simülasyonu hazırlandı. Türk-İslam mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eserini, tüm Türkiye sanal olarak gezebilecek.

Kanuni Dönemi sanal galeride
Proje için oluşturulan web sitesinde, Muhibbi divanından alınarak bestelenmiş Naat'lar, Kanuni döneminin önemli imgeleri ve kişileri (Piri Reis, Matrahçı Nasuh, Mimar Sinan), döneme ait İstanbul'daki eserlerin fotoğraf sergisi, günümüze ulaşmış Kanuni’ye ait olan elbise ve özel eşyalar da 3 boyutlu sanal sergi sayesinde tarih tutkunları ile buluşacak. Sanal galeri, 31 Aralık’a kadar açık kalacak.

Dönemin dev eserleri toplumla buluşuyor
Konuyla ilgili olarak “İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi ve Müzesi” projesinde çok önemli adımlar attıklarını söyleyen İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, “İstanbul Üniversitesi tarihi binalarını, yerleşkelerini aslına uygun olarak restore ediyor. Yıpranmış ve atıl durumdaki yapılarını kullanılabilir hale getiriyor. Bu proje ile bağlantılı olarak İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’ndeki nadir eserleri modern koruma teknikleriyle yeniden düzenliyoruz. Teknosa ile birlikte kütüphanede bulunan nadir eserlerin dijital ortama aktarılmasına devam ediyoruz. Aktarılan eserler sanal ortamda bütün dünya ile paylaşılacak. Hiç bir yerde başka bir nüshası olmayan bu eserleri toplumun hizmetine açacağız. Teknosa ile ortak çalışmamız hızla devam ediyor. 46 yıl Osmanlı İmparatorluğuna hükümdarlık yapmış olan Cihan Hükümdarı Kanuni Sultan Süleyman'ın 446’ncı vefat yılında yapacağımız anma etkinliklerinde o döneme ait ve İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’nde var olan eserleri gün yüzüne çıkartıp toplumla buluşturacağız” dedi.

Nadir eserleri dijital ortama aktarıyoruz
Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane ise, Teknosa’nın Türk tarihine ve mirasına sahip çıkmaya devam ettiğini söyleyerek, şunları kaydetti: “İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle 2007’de başlattığımız proje kapsamında İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’nde bulunan eserleri dijital ortama aktarıyoruz. Bu yıl ise Osmanlı İmparatorluğu’nun en uzun süre tahtta kalan ve en başarılı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın 446’ncı vefat yıldönümü vesilesiyle, hem kendisini anmak hem de o parlak döneme ait eserlerin gelecek kuşaklara bırakılmasını sağlamak için projemize yeni bir boyut kazandırdık.”

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 592 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13275 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13287 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2951 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6954 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss