Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Bakkalların; vergi diliminin fazlalığı, SGK priminin yüksekliği, çeşitli ruhsatlara çeşitli masraflar vermesinin yanı sıra perakende yasasının çıkmamasıyla zor günler geçirdiğini kaydeden İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı, Türkiye’de yaşanan imar sorunuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bağcı, konuyla ilgili şunları söyledi: Tüm Türkiye’de zaten bir imar sorunu var, İzmir’de de yüzde 40 oranında imar problemi bulunuyor. Üyemiz olan esnafımız zamanında imar sorunu olan binalarına dükkânlarını açmış; elektrik, su, telefonunu bağlatmış, dükkânını çalıştırıyor. Alması gereken belgelerin arasında İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı da yer alıyor. Esnafımız belediyeye giderek ruhsatını almak istediğinde Yapı Kullanım Belgesi isteniyor. Ne var ki o belge olmadığından belediyeden ruhsat alınamıyor ve bin TL’den az olmayan cezalara muhatap olunuyor.”

Sosyal belediyecilik anlayışına göre vatandaşa, esnafa destek olunması gerektiğini belirten Bağcı, yönetmelikte istenmemesine rağmen belediyelerin bakkallardan Yapı Kullanım Belgesi’ni istediklerinin altını çizdi. Bağcı, “Hükümete bağlı içişleri Bakanlığının 12.10.2004 tarihinden önceki yapılarda yapı kullanma izni olmadan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı verilmesinde sakınca bulunmadığı görüşü olduğu halde neden bu ruhsat verilmiyor anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

Bağcı ayrıca, resmi kurumlarda gereksiz çok sayıda masrafla karşılaşıldığını ve bu durumun esnafa ağır bir yük getirdiğini sözlerine ekledi.

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 655 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13349 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13361 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss