Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Havaların serinlemesiyle birlikte firmaların sezon sonu indirimleri başladı. Özellikle giyim ve ayakkabı firmaları ellerinde kalan yazlık ürünleri önümüzdeki yıla kadar deposunda bekletmemek için yüzde 70'e varan oranlarda indirimlerle satışa sunuyor.

Risk almak lazım
Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, başta giyim ve aksesuar olmak üzere tüm sektörlerde ciddi indirim ve kampanyaların olduğunu söyledi. Kiğılı, "Biz mağazalarımızda yazlık ürünlerde yüzde 50 indirim uyguluyoruz. Kampanyamız bu ayın sonunda bitecek ama elimizdeki ürünlerin yüzde 95'i tükendi" dedi.

Firmaların yüksek oranlarda indirim yapmalarında en büyük etken olarak düşük enflasyonu gösteren Kiğılı, "Stok maliyetleri yüksek... Kalan malınızı depoda bekletirseniz yanarsınız. Bütün riskleri göze alıp fiyatı düşürüp satmanız lazım. Bu yüzden de firmalar büyük indirimler yapıyor" diye konuştu.

Collezione'nin sahibi Ekrem Akyiğit de firmaların müşteri talebi, diğer firmalarla rekabet, mevsim değişikliği ve yapılan yanlış mal alımları gibi nedenlerle fiyatlarını indirdiğini belirtti. Mağazalarında yazlık ve kışlık ürünleri bir arada sattıklarını kaydeden Akyiğit, "Mağazalarımızın yüzde 30'u indirimli ürünlerden oluşuyor. Yüzde 20'den yüzde 70'e varan indirimler uyguluyoruz" dedi.

Dip fiyatlar uygulanıyor
Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane, firmaların yazlık ürünlerde dip fiyatlar uyguladığını söyledi. Ağustos ayından itibaren kışlık ürünlerin de vitrinlerde yerini almaya başladığını kaydeden Mehmet Nane, "Markalar elinde kalan yazlık ürünlerini satmak için yüzde 70'e varan indirimler yapıyor. Kışlık ürünlerde de çeşitli kampanyalar uygulanıyor" diye konuştu.

15 gün sonra bitecek
İnci Deri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Kızıltaş, ayakkabı sektöründe yerli üretim yapan firmaların yüzde 50'ye varan indirimler yaptığını söyledi. 15 gün sonra yazlık ürün satışının sona ereceğini ifade eden Kızıltaş, "Moda çok hızlı değişiyor. Firmalar artık ellerindeki ürünleri bir sonraki yıl satamıyor. Enflasyonun yüksek olduğu yıllarda elde kalan malları depoda saklayıp sonraki sene satmak mantıklıydı ancak şimdi böyle bir durum yok" dedi. Kızıltaş birçok firmanın zarar etme pahasına indirim uyguladığını kaydetti.

Kaynak: Zeynep Ceylan / Bugün Gazetesi

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 725 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13392 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13404 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss