Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Financial Times'ın (FT) Türkiye ekonomisiyle ilgili yayımladığı, "Pili bitiyor mu" başlıklı haberi Türk perakende sektörünü karıştırdı. Türkiye ekonomisinin çöküş içinde olduğu vurgulanan yazıda "Kriz nedeniyle her ay bir AVM kepenk indirecek" deniliyor. Haberde bu iddiayı ortaya atan isim ise Türkiye'nin önde gelen markalarından Mavi Jeans'in Genel Müdürü Cüneyt Yavuz'un ağzından şunlar yazılmış: "Her ay bir AVM'nin kapanmasını bekliyorum. AVM'ler, ülkedeki büyümenin en önemli sembollerinden biri oldu. Biz de Türkiye'nin 'durgun bir dönemden geçmesi' olasılığına karşılık uluslararası faaliyetlerimizi artıracağız."

“Böyle bir cümlem yok”
Ancak bu açıklamalar haberin mürekkebi kurumadan bizzat Yavuz tarafından yalanlandı. Cüneyt Yavuz, sözlerinin FT tarafından çarpıtıldığını ifade etti. Yazılanların aksine Türkiye'de AVM odaklı bir büyüme stratejisi izlediklerini anlatan Yavuz, kriz nedeniyle "Türkiye'de her ay bir AVM kapanır" diye bir cümle kurmadığını kaydederek şu açıklamayı yaptı: "FT ile yaptığım röportajın ardından, gazetenin internet sitesinde yer alan haberi okuduğumda, AVM'lerle ilgili söylediklerimin Türkiye perakende sektörünün gerçeklerini yeterince yansıtmadığını gördüm. Kapanan alışveriş merkezleriyle ilgili bir soru üzerine; kapananların bulunduğunu, bunun Türkiye'de hızla gelişen yapı içinde normal olduğunu, iş hayatının kuralları gereği bazılarının başarısızlığının doğal karşılanması gerektiğini ifade ettim."

Gerçeği yansıtmıyor
Tescilli Markalar Derneği Başkanı Füsun Çevikel Kuran, yayımlanan haberin Türkiye ekonomisinin gerçeklerinden uzak olduğunu ifade etti. "Biz böyle bir tablo beklemiyoruz" diyen Kuran, "Sanırın FT bizi Avrupa ülkeleri ya da Yunanistan'la karıştırdı. Biz neler gördük neler yaşadık. AVM'lere ilişkin bir kriz beklentisi yok. Böyle düşünen arkadaşların da bu kanıya nasıl vardıklarını merak ediyoruz. Çünkü bunu gösterecek herhangi bir veri de bulunmuyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: Metin Can / Sabah

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 705 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13405 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13417 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss