Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Hadımköy-Alkent ve Güneşli-2 mağazalarının açılışını yapan Kim Market, yeni yatırımlarıyla birlikte yerli süpermarket kategorisinde Marmara Bölgesi’nde liderlik koltuğuna oturdu. Alkent mağazasının açılışında konuşan Genel Müdür Hamit Akçay, “Hızlı ve kararlı yatırımlarımızla Marmara Bölgesi’nde yerli süpermarket alanında pazar liderliğine ulaştık. Basarımızın temelinde insan ve toplum merkezli yönetim felsefesi, ciddi alt yapı ve teknoloji yatırımları var. Hedefimiz Türkiye genelinde mağazalaşarak tüm pazarlarda lider olmak” dedi.

“Organik büyüyeceğiz”
Başarılarının yerli ve yabancı perakende gruplarının da dikkatini çektiğini dile getiren Akçay, çok sayıda ortaklık ve satın alma teklifleri aldıklarını ancak kendi öz sermayeleriyle büyümeyi tercih ettiklerini söyledi. Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk olarak İstanbul Güneşli bölgesinde faaliyet gösteren Efeler Marketi satın alarak bünyemize kattık. Önümüzdeki dönemde yeni satın almalar ve doğrudan yatırımlarla organik büyümemizi sürdüreceğiz. Türkiye perakende sektöründe taşlar yerinden oynuyor. Bu ortamda yerli perakendeciler çok dikkatli olmalı.”

Hedef ilk 5
Hamit Akçay, “Son 2 ayda 8 mağaza açarak 200 kişiye istihdam sağladık. Çalışan sayımız 2 bine yaklaştı. Gerek Türkiye geneli gerekse yurt dışı yatırımlarımızla genel perakende sektöründe ilk 5 arasına girmeyi hedefliyoruz. Artık yerli market zincirleri global perakendecilerle rekabet edebilecek birikim ve güce ulaştı. Perakende sektöründe oyunun kuralları değişmeye başladı. Yoğun rekabet ortamında köşemize çekilmek yerine kazandığımız her kuruşu yatırıma harcayacağız. Kim Grup olarak gerek satın alma planlarımızda gerekse yeni yatırımlarımızda hayalci olmayacağız” dedi.

“Sağlıksız büyüme kararları yerelleri zora sokabilir”
Yerli perakendecilerin son yıllarda elde ettikleri başarıya güvenerek riskli atılımlar yaptığını belirten Akçay, konuya ilişkin şunları kaydetti: “Yapılan açıklamalar ve sağlıksız büyüme kararları yerel perakendecileri zora sokabilir. Yerli perakendeciler uluslararası perakendecilerle rekabet edecek güce ulaşsa da henüz alması gereken çok yol var. Son 5 yıldır sadece mağaza sayısına bakarak yerli perakendecinin muazzam başarı elde ettiği söyleniyor. Sektörde pek çok işletme fiziki olarak irileşirken eskisinden daha cılız, karlılığı düşük ve aciz hale gelmiştir. Sektörde iflasın eşiğine geldiği halde yeni şube açmak adına kendi bindiği dalı kesen işletmeler var. Sektörümüz ayakları yere basan yatırımlara yönelerek rekabette avantaj elde edebilir.”

Perakende sektöründe discount, süpermarket ve hipermarket adı altında 3 ana kategori olduğunu ifade eden Akçay, “Yerli gruplar içinde süpermarket kategorisinde Marmara Bölgesi’nde pazar liderliğine ulaştık. Bundan sonraki hedefimiz ise diğer alanlarda liderliğe ulaşmak” dedi. 

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 658 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13180 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13192 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2948 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6948 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss