Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin (İGD) hazırladığı yeni AVM raporuna göre, şu anda Türkiye’de bulunan mevcut AVM’lerin yüzde 30’u İstanbul’da yüzde 70’i Anadolu’da hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan 34 AVM ile kiralanabilir alan sayısı 7,5 milyon metrekareye ulaştı. Buna rağmen AB ülkeleri ile kıyaslandığında henüz doygunluğa ulaşılmadığı ve hala alışveriş merkezlerinin geliştirilmesine ihtiyaç olduğu göze çarpıyor.

İGD’nin Yönetici Ortağı Celal Erdoğdu, şehirlerde AVM’lerin yoğunluğunun bin kişi başına düşen kiralanabilir alanla ölçümlendiğine dikkat çekerek, “2010 yılında, Türkiye genelinde ortalama AVM yoğunluğu bin kişi başına 90 metrekareyken, 2011’de açılan AVM’lerle birlikte 100 metrekareye yükseldi. Avrupa ile bir kıyaslama yapıldığında ise, Avrupa’da ortalama AVM yoğunluğunun 220 metrekare seviyelerinde. Bu da Türkiye’de hala AVM geliştirilmesine ihtiyaç olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Ancak bu ihtiyacın nüfus ve kişi başına düşen milli gelir artışı ile paralel şekilde planlanması gerekir” diyor.

Temalı Park ve açık AVM sayısı artacak
İstanbul’da bin kişiye 221 metrekare kiralanabilir alan düşerken, bu sayının Ankara’da ise 225 metrekare olduğunu belirten Erdoğdu, “Yeni yapılacak AVM’lerle bu şehirler doygunluğa ulaşmış olacak. Bundan sonra AVM yatırımlarının daha özellikli projelerle Anadolu’ya kaymasını bekliyoruz. İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde temalı park projeleri artacak. Bir başka yükselen trend ise cadde konseptinde açık düşünülmüş AVM’ler olacak. Arena Park, Via/Port, Ümraniye Meydan, İstinye Park’ın yakaladığı başarı bu trendin devam edeceğini gösteriyor” dedi.

   
20.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 610 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13346 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13358 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss