Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Ahmet Oğuz TORAMAN / Londra
Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU / İstanbul

 

Perakende dünyasını yönlendirenlerin bir araya gelerek fikirlerini paylaştıkları, sektörün bugünü ve geleceği ile ilgili kararlar aldıkları Dünya Perakende Kongresi (World Retail Congress), bu yıl 19 – 21 Eylül günlerinde, Londra’da gerçekleştiriliyor. Perakende.org adına kongreyi izleyen Ahmet Oğuz Toraman, ilk günden bu yana önemli notlarını bizlere aktarıyor.

Dünya Perakende Kongresi’nde dün akşam (20 Eylül) Dünya Perakende Ödülleri gala yemeği gerçekleştirildi. Yılın perakendecilerini içeren tüm kategoriler içinden kazananlar anons edildi, bu yılın acemileri, Dünya Perakende Ünlüleri odasında özel bir öğlen yemeğinde ve tekrar Dünya Perakende Ödülleri’nde onure edildi.

Yılın Gelişmekte Olan Ülkeler Perakendecisi: Teknosa
Teknoloji perakendecisi Teknosa, 2000 yılında 5 mağazayla başladığı yolculuğuna bugün 75 şehirde 280 mağaza ile devam ediyor. Satış sonrası “tekno asist”  programıyla müşterilerine özgün bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Teknosa, son 10 yılda satışlarda yüzde 43’lük bir büyümeyi ve yıllık 85 milyon müşteri ziyareti yakalamış durumda. Şu an yüzde 45 pazar payıyla pazar lideri olan Teknosa’nın 2011 net satışları 944 milyon dolar. Bu “fenomen” rakamlar, Türkiye gibi rekabetin yüksek, buna bağlı olarak kar marjlarının düşük olduğu bir pazarda faaliyet gösteren Teknosa’nın  2012 Dünya Perakende Ödülleri çerçevesinde “Yılın Gelişmekte olan Ülkeler Perakendecisi” seçilmesini sağladı.

Ödüle kalan kısa liste:
Koton, Türkiye
Max Retail, Birleşik Arap Emirlikleri
Mom & Me - Mahindra Retail Pvt Ltd, Hindistan
Mr Price Group Limited, Güney Afrika
SMU, Şili
Teknosa, Türkiye

Geleceğin mağazası ödülü Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nin
Hong Kong Politeknik Üniversitesi, "Geleceğin Mağazasını Hayal Edin"  temalı yarışmada birincilik ödülünü havalandırdı. “Palais de Tresors” adlı oyuncak mağazası sunumlarıyla birinci oldular.

Juri Başkanı Bernie Brooks, “Her çocuk en iyisini hak eder” sloganıyla yarattıkları, mağaza teknoloji çözümleri, yaratıcı uygulamaları ve alışveriş kartlarıyla bir bütünleşik bir kampanyaları ile Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nin büyük ödülü kazandığını söyledi.

Diğer üniversiteler:
Londra Moda Perakende Akademisi
New York Moda Enstitüsü
Mumbai Welingkar Yönetim Enstitüsü
Tokyo Keio Üniversitesi
Hong Kong Politeknik Üniversitesi

Arcadia ve J. Crew’dan perakende deneyimleri
Dün akşamın (20 Eylül) son oturumunda, 2012 Konferans Söyleşi çerçevesinde bir araya gelen
Arcadia Grup sahibi Sir Philip Green ve J. Crew Grup Başkanı Milliard “Mickey” Drexler,
perakende deneyimlerini izleyicilerle paylaştı. 

Jack Purcell, Timex, Thomas Mason, Red Wing ve Madewell gibi markaları bünyesinde barındıran J.Crew’un patronu Milliard “Mickey” Drexler ve BHS, Burton, Dorothy Perkins, Evans, Outfit, Topshop, Topman ve Wallis gibi markaları bünyesinde barındıran Arcadia’nın patronu Sir Philip Green’in sohbeti konferans izleyicileri tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.

Amerikan J.Crew’ın İngiltere’de ilk mağazasının kontratının imzalandığı haberini izleyicilerle paylaşan Milliard “Mickey” Drexler, önümüzdeki yıllarda Avrupa’da mağaza açmaya devam edeceklerini söyledi.

   
21.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 728 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13360 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13372 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6963 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss