Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Cari açıkta ilk sırada yer alan Rusya’ya gıdacılar çıkarma yaptı. Vizelerin kalkması, artan turist sayısıyla birlikte otomotiv, enerji ve finans şirketlerinin Türkiye ilgisi eklenince iki ülke arasındaki ticarette 100 milyar dolarlık hedefi yakalamak için Türk gıda firmaları üstüne düşeni yapmak için kolları sıvadı. Geçen yıl 6 milyar dolarlık ihracatın 1,1 milyar dolarını karşılayan gıda sektörü bu yılın ilk 7 ayına da yüzde 8’in üzerinde bir artış yaşadı. Rusya’da düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarlarından World Food Moscow’a Türkiye, 40’a yakın firmayla katıldı.

67 ülke katıldı
İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mete, “67 ülkenin katıldığı organizasyonda firmalarımız sadece Rus pazarını değil küresel işbirlikleri gerçekleştirdi. Moskova'ya gelip Kolombiya'ya ürün göndermek için anlaşan firmalarımız var” dedi.

“Dünyanın her ülkesinde varız”
Rus firmalarının enerjiden finansa büyük projelere imza attığını ve ülkenin en büyük bankasının Türkiye'ye geldiğine vurgu yapan Mete, “Nükleerde de Ruslar var. Petrol ve doğalgazda onların en önemli pazarıyız. İhaleleri verirken karşılığında da pozitif ayrım istemeliyiz. Avrupa'nın aksine burası önemli ve hızla büyüyen bir pazar. Dünyanın 200 ülkesine ihracat yapan tek sektörüz” dedi.

Putin’e Türk lokumu
Moskova-Ankara hattında ilişkilerin artmasıyla ticaretin daha fazla olacağına dikkat çeken Zekeriya Mete, “Burada politika ve bürokrasiye iş düşüyor” dedi. Mete, “Ruslar zenginliklerini göstermek ister. Masasını kurarken elinde ne varsa koymak isterler. Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Obama'ya Türk lokumu planımıza Rusya’yı da ekledik ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’e lokum yedireceğiz” diye konuştu.

Bulgur, greçkaya rakip
Fuarda Türkiye’ye yönelik tatlar Rusların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Geleneksel ürünler lokum, helva başta olmak üzere tatlı ürünleri Rusların damak keyfini artırdı. Sadece şekerleme grubu değil, bakliyatta da Türk firmaları yemek kültürüne bulguru yerleştirmeyi hedefliyor. Bulgur Tanıtım Grubu, fuarda özel bir reyon kurarak Türk Bulguru'nu Rus sofralarının vazgeçilmezi greçkaya rakip olacağını gösterdi.

Kaynak: Sabah / Kerim Ülker

   
24.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 705 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13399 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13411 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss